«حیاتنا الحسین» شعار اربعین امسال

نورنیوز – گروه فرهنگ و جامعه: یکصد و چهاردهمین نشست ستاد مرکزی اربعین امروز دوشنبه در وزارت کشور برگزار و اعلام شد که شعار «حیاتنا الحسین» به عنوان شعار اربعین انتخاب شده است. این نشست با حضور «سید مجید میراحمدی» رئیس ستاد مرکزی اربعین برگزار و اعلام شد دولت عراق شعار «حیاتنا الحسین» را مورد تأیید قرار داده است.


حیاتنا الحسین به موضوع زیست مومنانه مبتنی بر اصل زیارت، تاکید دارد که در پیام‌های مقام معظم رهبری هم به آن اشاره شده است.


از موضوعات مطرح شده در این نشست؛ درخواست ارائه ارز به زائران اباعبدالله الحسین (ع) بود که این موضوع هم بررسی شد و با توجه به هزینه‌های حمل و نقل در عراق، کمترین مبلغ تخصیص ارز، ۲۰۰ دلار پیشنهاد شد.


همچنین در این نشست موضوع بیمه زائران مطرح شد و از میان ۲۸ شرکت بیمه‌ای که برای پوشش بیمه زائران اعلام آمادگی کردند ۱۲ شرکت قیمت خود را اعلام کردند.


بر اساس این گزارش، گذرنامه زائران باید ۶ ماه اعتبار داشته باشد و خانواده‌ها به صورت گروهی اقدام به اخذ گذرنامه کنند، همچنین مطرح شد که زائران سعی کنند در کمتر از یک هفته زیارت را به پایان برسانند.


همچنین پیش‌بینی‌هایی از ساعات و روز‌های پرازدحام هر یک از مرزها، با توجه به آمار سال گذشته انجام شده و در سامانه سماح بارگزاری شده است.


فعالیت مرز مهران ۲۴ ساعته و پیش بینی شده است روزانه پذیرای ۱۸۰ هزار نفر باشد. فعالیت مرز خسروی نیز ۲۴ ساعته و آماده خدمات دهی به ۵۰ هزار نفر در روز است. هر مرز نیز که در سامانه تعداد ثبت نام شدگانش به تعداد حد نصاب زائران عبوری برسد، زائر جدید، دیگر قادر به ثبت نام در همان روز نخواهد بود.


این گزارش می‌افزاید ثبت نام در سامانه سماح از ساعت ۱۰ صبح فردا سه شنبه سوم مرداد ۱۴۰۲ آغاز می‌شود.

صداوسیما

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =