کیومرث هاشمی سرپرست وزارت ورزش و جوانان شد

نورنیوز – گروه سیاست: به دنبال اعلام استعفای «حمید سجادی» از وزارت ورزش، رئیس جمهور، «کیومرث هاشمی» را به عنوان سرپرست این وزارتخانه انتخاب کرد.


او که ریاست کمیته ملی المپیک را هم بر عهده داشت در ابتدای دولت سیزدهم از گزینه‌های ابراهیم رئیسی برای تصدی وزارت ورزش بود اما با وجود جدی مطرح شدن نام او، در آخرین لحظات حمید سجادی به عنوان گزینه به مجلس معرفی شد و رأی اعتماد گرفت.


سجادی اما طی دوره حضور در وزارت ورزش نتوانست عملکرد قابل قبولی داشته باشد، طوریکه بارها بحث استعفای او مطرح شد و در چندین بار نیز از نمایندگان مجلس کارت زرد دریافت کرد. حمید سجادی که اسفند سال گذشته در سانحه سقوط بالگرد دچار آسیب دیدگی شده بود، هفته گذشته اعلام کرد برای ادامه روند درمان خود گزارشی از وضعیتش را به رئیس جمهور ارائه کرده است.


کیومرث هاشمی امروز (سه‌شنبه) با حضور در جلسه شورای معاونین وزارت ورزش کارش را آغاز خواهد کرد تا ابلاغ مسئولیت جدیدش از سوی ابراهیم رئیسی صادر شود. 


پایگاه اطلاع رسانی دولت نیز با انتشار خبری در این مورد نوشت: «سید ابراهیم رئیسی ضمن آرزوی سلامتی و بهبودی برای حمید سجادی، از تلاش‌ها و زحمات او در دوران تصدی وزارت ورزش و جوانان قدردانی و با درخواست استعفای او به دلیل عوارض ناشی از سقوط بالگرد و ضرورت ادامه درمان موافقت کرد. رئیس جمهور با قبول این درخواست استعفا، کیومرث هاشمی را به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان معرفی کرد. هاشمی متولد ۱۳۴۴ و دارای مدرک کارشناسی ارشد تربیت بدنی است و معاونت سازمان تربیت بدنی، قائم مقامی وزیر آموزش و پرورش، ریاست بر کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران، سرپرستی فدراسیون فوتبال و دبیری شورای‌عالی المپیاد ورزش ایرانیان از جمله سوابق اجرایی او بوده است.»

مهر

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + پانزده =