زلنسکی وزیر دفاع اوکراین را تغییر می‌دهد

نورنیوز – گروه بین‌الملل: «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد: من تصمیم گرفته‌ام که وزیر دفاع اوکراین را تغییر دهم. «اولکسی رزنیکوف» ۵۵۰ روز جنگ تمام عیار را پشت سر گذاشته است.


او ادامه داد: به نظرم وزارتخانه نیازمند رویکردها و نحوه‌های مختلف تعامل با ارتش و جامعه است.


پایگاه خبری «اوکراینسکا پراودا» چند روز پیش به نقل از منابعی ناشناس در پارلمان اوکراین از احتمال برکناری وزیر دفاع این کشور در هفته آینده خبر داده بود.


اولکسی رزنیکوف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا احتمال استعفاء او به دلیل رسوایی‌های مربوط به خرید کاپشن ارتشی با قیمت تقریباً ۲ برابر بازار وجود دارد یا خیر، گفته بود که این تصمیم به زلنسکی بستگی دارد. طبق قوانین اوکراین، ورزا توسط رئیس‌جمهور نامزد می‌شوند اما انتصاب و عزل آنها باید توسط پارلمان حمایت شود.


«یاروسلاو ژلنزیاک» نماینده پارلمان اوکراین در پیام‌رسان تلگرام نوشت: رزنیکوف نامزد احتمالی برای سفیر کی‌یف در انگلیس است درحالی که شاید «رستم اومروف» رئیس صندوق دولتی اوکراین جانشین رزنیکوف در وزات دفاع شود.


روزنامه‌نگاران و فعالان، شواهد و مدارکی یافته‌اند که نشان می‌دهند کاپشن‌های ارتشی زمستانه برای پرسنل نظامی اوکراین را می‌توان در ترکیه با قیمت «بسیار پایین‌تر» از آن هزینه‌ای خریداری کرد که وزارت دفاع اوکراین به گفته خودش از شرکت ترکیه‌ای «ویکتور آویا» خریداری می‌کند.


یک روزنامه‌نگار تحقیقی در این خصوص گفت: وزارت دفاع اوکراین تلاش می‌کند تا قیمت خرید کاپشن‌های ارتشی را عادی و طبیعی جلوه دهد، اما موضوع این طور نیست. طبق قیمت‌های موجود در وب‌سایت‌های ترکیه‌ای، کاپشن‌های ارتشی تقریباً ۳۹ دلار آمریکا ارزش دارد اما اسناد وزارت دفاع اوکراین رقم ۸۶ دلار آمریکا بابت هر یک کاپشن را نشان می‌دهد.


این درحالی‌ است که وزیر دفاع اوکراین تمامی اتهامات مربوطه را رد کرده است.

ایسنا

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 7 =