آمریکا یک میلیارد دلار دیگر کمک مالی به اوکراین می‌رساند

نورنیوز – گروه بین‌الملل: «دیمیتری کولبا» وزیر خارجه اوکراین تأکید کرد، «حمایت نظامی که به ما ارائه می‌شود، یک اقدام خیریه‌ای نیست بلکه سرمایه گذاری آمریکا در زمینه امنیت است و این برای همه جهان مهم است».


کولبا عنوان کرد: من با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در مورد سلاح‌های جدید و آنچه که به آن نیاز داریم و درمورد افزایش حمایت با سامانه‌های پدافند هوایی صحبت کردم.


او افزود: از ایالات متحده به صورت ویژه برای آموزش خلبانان اوکراینی جهت استفاده از جنگنده‌های «اف-۱۶» قدردان هستیم. ما بر این باوریم بهترین کاری که می‌توان در خصوص توافق غلات انجام داد، کریدوری است که ما گفتیم می‌توان از آن برای انتقال غلات استفاده کرد.


 وزیر خارجه اوکراین مدعی شد: روسیه با بازداشت ده‌ها هزار غیرنظامی فقط به این دلیل که اوکراینی هستند، دست به گسترده‌ترین عملیات تاریخی در جنگ می‌زند.


کولبا همچنین افزود: ساختار و فرمول صلحی که ما مطرح کرده‌ایم، فرمول اصلی برای توقف جنگ است. مطمئن هستم که اوکراین و ایالات متحده با هم برای رویارویی با این جنگ پیش می‌روند.


در همین حال، بلینکن از کمک‌های جدید به اوکراین به ارزش بیش از یک میلیارد دلار خبر داد.


بلینکن در کنفرانس خبری با همتای اوکراینی خود گفت: ما امروز از کمک های جدید به ارزش یک میلیارد دلار خبر دادیم که شامل ۶۶۵ میلیون دلار کمک نظامی و کمک امنیتی غیرنظامی جدید می‌شود.


او گفت: ما می‌خواهیم از اوکراین در ترسیم آینده‌اش در مقابل حمله روسیه حمایت کنیم و ما توانسته‌ایم شراکت با اوکراین را تقویت کنیم. در ۳۰ درصد از اراضی اوکراین مین‌هایی وجود دارد که جان اوکراینی‌ها را تهدید می‌کند.

ایسنا

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 4 =