کره شمالی از زیردریایی جدید هسته‌ای رونمایی کرد

نورنیوز – گروه بین‌الملل: خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد: این مراسم آغاز فصل جدیدی از تقویت نیروهای دریایی جمهوری دموکراتیک خلق کره است.


به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از این خبرگزاری، این اولین زیردریایی کره شمالی است که قابلیت حمل تسلیحات تاکتیکی هسته‌ای را دارد و برای آزمایش‌های دریایی آماده است. رهبر کره شمالی در این مراسم گفت که پیونگ یانگ قصد دارد تمام ناوگان زیردریایی‌های بزرگ خود را نوسازی کرده و آنها را به تسلیحات تاکتیکی هسته‌ای مجهز کند.


او افزود: برنامه کره شمالی این است که تمام زیردریایی‌های بزرگ خود را به زیردریایی‌های تهاجمی مجهز به تسلیحات تاکتیکی هسته‌ای تبدیل کند.


رسانه‌های کره شمالی بامداد یکشنبه گزارش دادند که نیروهای نظامی این کشور رزمایش «حمله تاکتیکی هسته‌ای» را در واکنش به رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی برگزار کردند. در این رزمایش ۲ موشک کروز دوربرد حامل کلاهک‌های هسته‌ای فرضی در پاسخ به رزمایش‌های آمریکا و کره جنوبی شلیک شد.


خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد، این رزمایش برای هشدار دادن به دشمنان در مورد خطر واقعی جنگ هسته‌ای انجام شد. نیروی هسته‌ای کره شمالی موضع رزمی مسئولانه خود را از هر جهت برای جلوگیری از جنگ و حفظ صلح و ثبات تقویت خواهد کرد.


کره شمالی بامداد شنبه نیز اقدام به شلیک چند موشک کروز به سمت دریای زرد کرد.


کره شمالی سه‌شنبه هفته گذشته نیز تمرینات نظامی برای اشغال همسایه جنوبی خود را شبیه سازی کرد که این تمرینات با نظارت میدانی کیم جونگ اون صورت گرفت.


در این رزمایش همچنین استفاده از سلاح هسته‌ای تاکتیکی علیه کره جنوبی نیز شبیه سازی شد.

ایرنا

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 16 =