پتک لبنانی‌ها بر سر اسرائیل؛ نظرسنجی که واشینگتن و تل‌آویو را شوکه کرد!

نورنیوز ـ گروه بین‌الملل: در حالی که جهان در انتظار سخنرانی مهم «سیدحسن نصرالله» قهرمان جهان عرب و رهبر مقاومت اسلامی لبنان است، انتشار نتایج یک نظرسنجی توسط نشریه «تایمز آو اسرائیل» شوک بسیار سختی را به سران رژیم اشغال‌گر قدس و آمریکا وارد ساخته است.


در این نظرسنجی، پیش‌فرض آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها مبنی بر عدم آمادگی جامعه لبنان جهت ایجاد یک جبهه درگیری جدید کاملا ابطال شده و در مقابل، بر عزم لبنانی‌ها جهت حمایت از ساکنان غزه تاکید شده است.


نظرسنجی «روزنامه الاخبار» لبنان نشان می‌دهد که ۸۰ درصد لبنانی‌ها از عملیات «طوفان الاقصی» حمایت کرده و تنها ۵ درصد از آنها، حماس را مقصر تحولات اخیر در منطقه قلمداد می‌کنند.


به عبارت بهتر؛ حتی تعداد قابل توجهی از غرب‌گرایان در بیروت نیز حمایت خود از رژیم صهیونیستی را در جریان تحولات اخیر پس گرفته‌اند.


در این پژوهش که توسط مرکز مشاوره مطالعات و اسناد لبنان و به سفارش روزنامه الاخبار صورت گرفته است، شرکت‌کنندگان از چندین گروه قومی انتخاب شده و پاسخ‌هایی از مسلمانان شیعه و سنی، مسیحیان و دروزی‌ها ارائه شده است.


نکته قابل توجه اینکه حمایت از حماس در میان شیعیان لبنان ۹۸ درصد، در میان سنی‌ها و دروزی‌ها ۸۶ درصد و در میان مسیحیان نیز حدود ۶۰ درصد بوده، یعنی کلیت این نظرسنجی نشان‌ از حمایت گروه‌ها و قومیت‌های مختلف لبنانی از حماس و عملیات طوفان الاقصی دارد.


الاخبار در پاسخ به این سوال که مشارکت لبنان در جنگ را چگونه می‌بینید، گزارش داده که ۷۵ درصد از شرکت‌کنندگان گزینه بی‌طرف ماندن لبنان را رد کرده و خواستار حمایت بیروت از حماس هستند.


بدون شک نتایج این نظرسنجی بدترین شوک ممکن را به تل‌آویو وارد ساخته، زیرا نتانیاهو و همراهانش طی روزهای اخیر مدعی بودند شهروندان لبنانی حاضر به پرداخت بهای حمایت از حماس نبوده و ورود حزب‌الله لبنان به جنگ میدانی با رژیم اسرائیل را بر نمی‌تابند.


به عبارت بهتر؛ نه تنها ساکنان لبنان از جنگ با رژیم اشغال‌گر قدس روی‌گردان نیستند، بلکه در انتظار مواجهه موثر حزب‌الله با این رژیم جعلی و متعلقات آن هستند.


به‌نظر می‌رسد این بار نیز نهادهای اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل خبط بزرگ دیگری را صورت داده و نسبت به شناخت جامعه لبنان و احتمال‌سنجی واکنش آنها نسبت به جنگ زمینی در غزه دچار خطایی راهبردی و سخت شده‌اند.


اکنون در آستانه سخنرانی تعیین‌کننده سید مقاومت، همگان شاهد حمایت گسترده شهروندان لبنانی از ورود عملیاتی جبهه مقاومت علیه رژیم اشغال‌گر و کودک‌کش صهیونیستی هستند، حمایتی گسترده که پشتوانه بسیار محکمی برای عملیات موثر و قاطعانه احتمالی مقاومت لبنان علیه رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود.


حزب‌الله لبنان که تجربه در هم شکستن ارتش اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ میلادی را دارد، اکنون با اتکاء به درایت مثال‌زدنی خود در شناخت و به کارگیری تاکتیک‌های نبرد، آماده است ضربات بسیار سنگین‌تری را به صهیونیست‌ها وارد سازد.

نورنیوز

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =