اسرائیل به اهداف خود نمی‌رسد

نورنیوز ـ گروه بین‌الملل: براساس این گزارش در میان شرکت‌های صهیونیستی زیان‌دیده بر اثر تداوم جنگ، کسب و کارهای کوچک بیشترین آسیب‌ها را دیده‌اند.


داده‌های رسمی اداره آمار رژیم صهیونیستی ۷۰ درصد از شرکت‌های ارزیابی شده، نشان می‌دهد که درآمدهای آنها بیش از ۷۰ درصد کاهش یافته است.


این بررسی همچنین نشان داد که حدود ۱۱ درصد از این شرکت‌ها معترف هستند که ۲۱ درصد از کارگران آنها برای خدمت نظامی فراخوانده شده‌اند.

* سناتور آمریکایی: اسرائیل به هدف خود برای پایان دادن به تهدید حماس نمی‌رسد


کریس مورفی سناتور دمکرات ایالت کنتیکت در سنای آمریکا پنجشنبه شب گفت: به نظر نمی‌رسد که اسرائیلی‌ها بتوانند به هدف خود یعنی پایان دادن به تهدیدات حماس دست یابند.


دوستان اسرائیلی بدانند روشی که در پیش گرفتند، موجب آسیب زدن به غیرنظامیان در سطح غیرقابل قبولی شده است.

* سناتور آمریکایی خواستار آتش‌بس در غزه شد


دیک دوربین سناتور دموکرات ایالت ایلینوی خواستار آتش‌بس در غزه شد اما گفت که این آتش‌بس باید سرآغاز آزادی همه اسرا باشد.

* هشت هزار گلوله توپ به غزه شلیک شده است


یک رسانه رژیم صهیونیستی پنجشنبه شب گزارش دادند که از آغاز جنگ علیه در ۷ اکتبر (۱۵ مهرماه) تاکنون بیش از هشت هزار گلوله توپ به سوی غزه شلیک شده است.

* بمباران دفتر فرانس پرس در غزه توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی


جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ظهر امروز (جمعه) دفتر خبرگزاری فرانسه و شماری دیگر از رسانه‌ها را در شهر غزه بمباران کردند.


به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از شبکه الجزیره، تاکنون در حملات رژیم صهیونیستی به غزه ۴۱ خبرنگار به شهادت رسیده‌اند.* شمار شهدای خبرنگار جنگ غزه به ۴۱ تن رسید


«محمد ابوحطب» خبرنگار فلسطین پنجشنبه شب به همراه ۱۰ تن دیگر در حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به منزل وی در خان‌یونس در جنوب نوار غزه به شهادت رسید.

* کارشناسان سازمان ملل: حملات اسرائیل به اردوگاه آوارگان غزه جنایت جنگی است

کارشناسان سازمان ملل روز پنجشنبه اعلام کردند که حمله هوایی اسرائیل به اردوگاه آوارگان غزه “نقض وقیحانه قوانین بین المللی” و “جنایت جنگی” است.


در بیانیه گروهی از کارشناسان سازمان ملل آمده است: «حمله هوایی اسرائیل به یک مجتمع مسکونی در کمپ آوارگان جبالیا، نقض وقیحانه قوانین بین المللی و جنایت جنگی است.»

به گفته این کارشناسان، «حمله به اردوگاهی که به غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان پناه می‌دهد، نقض کامل قوانین تناسب و تمایز میان نظامیان و غیرنظامیان است.»

* مخالفت پنتاگون با آتش بس در غزه


وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز پنجشنبه با درخواست‌ها برای آتش بس در غزه مخالفت و ادعا کرد که این اقدام منجر به تجدید قوای حماس خواهد شد.


پت رایدر سخنگوی پنتاگون در یک نشست خبری گفت: «ما از آتش‌بس که به حماس زمان کافی برای تجدید قوا می‌دهد, حمایت نمی‌کنیم. این امر شهروندان اسرائیلی و دیگران را در معرض خطر قرار می‌دهد.»


وی افزود که لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا «از توقف موقت بشردوستانه درگیری‌ها حمایت می‌کند.»

* حمله پهپادی به پایگاه نظامیان آمریکا در شرق سوریه


منابع خبری پنجشنبه شب اعلام کردند که پایگاه نظامیان آمریکا در شرق سوریه مورد حملات پهپادی قرار گرفت.


براساس این گزارش پایگاه نظامیان آمریکایی در شهر الشدادی در جنوب الحسکه در شمال شرق سوریه هدف حمله پهپادی انفجاری قرار گرفت.

* مقام بهداشتی فلسطین: بخش‌های زیادی از بیمارستان شفا در خاموشی فرو رفت


رئیس بیمارستان الشفا در غزه پنجشنبه شب گفت که به علت کمبود سوخت، بخش‌هایی از این بیمارستان در خاموشی فرو رفته است.

* هلاکت ۴ نظامی صهیونیست 


گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس از به هلاکت رساندن ۴ نظامی صهیونیست در درگیری‌های بیت لاهیا در شمال نوار غزه خبر داد.


بر اساس اذعان رسانه‌های صهیونیستی، تعداد کشته‌های نظامیان این رژیم در درگیری‌های زمینی با رزمندگان فلسطینی در غزه به ۲۳ نفر رسید است.


 


 

نورنیوز

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + یک =