معاون اول رئیس جمهور به چین سفر می‌کند

نورنیوز – گروه سیاست: «محمد جمشیدی» معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور با اعلام اینکه «محمد مخبر» برای شرکت و سخنرانی در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین، به این کشور سفر خواهد کرد، اظهار کرد: معاون اول رئیس‌جمهور برای توسعه بازارهای بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با مقامات چین و کشورهای حاضر مذاکره می‌کند.


او افزود: ششمین نمایشگاه واردات چین برای نمایش کالاهای صادراتی به چین با حضور نخست وزیر این کشور و مقامات بلندپایه کشورهای مختلف جهان فردا (یکشنبه) به‌صورت رسمی افتتاح می‌شود و محمد مخبر به دعوت رسمی نخست وزیر چین ضمن سخنرانی در مراسم افتتاحیه، گفتگوهای دو و چندجانبه‌ای را برای توسعه روابط اقتصادی و بازارگشایی برای کالاهای ایرانی در چین و سایر کشورها انجام می‌دهد.


معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به بازار بزرگ یک میلیارد و چهارصد میلیون نفری چین، تأکید کرد: این نمایشگاه و حضور کشورهای مختلف جهان فرصت بسیار مناسبی برای ایران است تا بازارهای جدیدی را برای کالاهای ایرانی در یک بازه سه میلیارد نفری از کشورهای حاضر در این نمایشگاه ایجاد کرده و ظرفیت‌های صادراتی کشور را افزایش دهد.


جمشیدی اظهار کرد: همچنین با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و سایر مقامات بلندپایه حاضر در افتتاحیه، پاویون جمهوری اسلامی ایران نیز در این نمایشگاه بزرگ بین‌المللی آغاز به‌‌کار می‌کند.


بازدید مقامات کشورهای دیگر از این پاویون که شرکت‌های بزرگ ایرانی در آن حاضر هستند، فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی‌های اقتصادی ایران خواهد بود.


به گفته جمشیدی در این دوره و با توافق روسای جمهور دو کشور در اسفند سال گذشته، حضور جمهوری اسلامی ایران بیست برابر بیش از سال گذشته و بیشتر از تمامی ادوار قبل است.

تسنیم

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هشت =