ماجرای فوت دکتر «میترا آسوده» در مریوان؛ شایعه خودکشی تکذیب شد

 نورنیوز ـ گروه فرهنگ و جامعه: اخیراً در فضای مجازی خبری با این مضمون که “یک بیمار بدحال در بیمارستان بوعلی مریوان فوت می‌کند و بستگان این بیمار پس از تخریب تجهیزات بیمارستان، «دکتر میترا آسوده» تنها جراح زن در استان کردستان را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند. در جلسه دادگاه نیز به این بیمار تهدید و توهین شده و این دکتر مرگ خودخواسته (خودکشی) را به زندگی ترجیح داده است” منتشر و در حال دست به دست شدن است.


در حالی در فضای مجازی علت فوت این دکتر خودکشی اعلام شده است که پیگیری‌‌ها از بیمارستان بوعلی همدان نشان می‌دهد که ماجرای درگیری مربوط به اواخر اسفندماه سال ۱۴۰۰ بوده که این خانم در بیمارستان بوعلی مریوان یک جراحی انجام داده و پس از فوت آن بیمار، خانواده‌اش شکایتی مطرح کرده بودند که در این مدت هم، این موضوع یکی دو بار در کمیسیون‌های متعدد نظام پزشکی و پزشک قانونی بررسی شده بود.


درگیری خانواده و حمله به بیمارستان مربوط به همان سال ۱۴۰۰ بعد از انجام عمل جراحی بوده و اصلاً در سال ۱۴۰۲ و اخیراً هیچ‌گونه تنشی در بیمارستان رخ نداده و دادگاهی هم تشکیل نشده که به این خانم توهین کنند.


این خانم از حدود یک سال و نیم گذشته طرحش در مریوان به اتمام رسیده و از این شهرستان رفته و در بیمارستان بازرگانان تهران مشغول به خدمت بوده است. روز منتهی به فوت این خانم، مرحومه آسوده برای حضور در جلسه تجدیدنظر پرونده‌ مربوطه به نظام پزشکی مریوان رفته بود. پس از پایان جلسه، حال خانم آسوده داخل ماشین بد می‌شود و به وسیله تاکسی به بیمارستان منتقل شد اما در نهایت فوت می‌کند.


مختار رشیدی رئیس بیمارستان بوعلی مریوان نیز درباره این موضوع گفت: بنده از یکم شهریورماه سال گذشته به عنوان رئیس بیمارستان بوعلی مریوان انتخاب شدم و تاکنون این خانم دکتر را در این بیمارستان ندیده‌ام چون اصلاً در این بیمارستان شاغل نبوده است.


رئیس بیمارستان بوعلی مریوان با اشاره به اینکه ماجرای فوت بیمار و آسیب رساندن به تجهیزات این بیمارستان مربوط به دو سال گذشته بوده است، افزود: پس از آن اتفاق، این خانم اصلاً به عنوان جراح در استان کردستان و مریوان شاغل نبود و با توجه به اتمام دوره طرحش، در یکی از بیمارستان‌های تهران مشغول به کار بوده است.


رشیدی درباره ماجرای فوت این خانم در مریوان گفت: روز یکشنبه این هفته این خانم توسط راننده یک تاکسی با توجه به نامساعد بودن حالش به بیمارستان منتقل شد که متأسفانه فوت کرد.

تسنیم

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 16 =