بررسی استقرار نیروهای بین‌المللی در غزه توسط آمریکا و اروپا؛ فرانسه خشونت صهیونیست‌ها را «سیاست ترور» خواند

نورنیوز ـ گروه بین‌الملل: بلومبرگ افزود که با افزایش شمار غیرنظامیان کشته‌شده، آمریکا و اروپا اسرائیل را تحت فشار قرار داده‌اند تا به اقدام نظامی خود پایان دهد.


منابع آگاه که نخواستند نامشان فاش شود، درباره طرح استقرار نیروهای بین‌المللی در غزه گفتند که مقام‌های آمریکا و اروپا همچنان با سوالات مهمی در این باره روبرو هستند؛ از جمله اینکه آیا چنین عملیاتی در غزه کارآمد است یا خیر. این در حالی است که آنها اذعان دارند که اسرائیل به این طرح بدبین است.


اما این مقام‌های گفتند که حتی بحث درباره این طرح ممکن است که اسرائیل را وادار کند تا به اقدام نظامی خود پایان داده و برنامه‌های بعدی را مد نظر قرار دهد.


به نوشته بلومبرگ، یکی از گزینه‌هایی که مقام‌های آمریکا و اروپا در حال بررسی آن هستند، تمدید نقش «سازمان نظارت بر آتش‌بس سازمان ملل» است.

 


فرانسه خشونت صهیونیست ها را «سیاست ترور» خواند


فرانسه از خشونت شهرک‌نشینان صهیونیست علیه فلسطینی‌های ساکن کرانه باختری رود اردن انتقاد کرد و آن را «سیاست ترور» نامید.


«آن کلر لژاندر» سخنگوی وزارت خارجه فرانسه پنجشنبه در کنفرانسی خبری گفت که هدف از این خشونت و خونریزی‌ها آواره کردن عامدانه فلسطینی‌هاست و اسرائیل باید از ساکنان غیر نظامی کرانه باختری محافظت کند.


او همچنین تاکید کرد که اسرائیل نباید درباره آینده غزه تصمیم‌گیری کند و این باریکه باید بخشی از کشور فلسطین باشد.

 


نتانیاهو: با آزادی اسرا، آتش‌بس موقت را می‌پذیریم


در عین حال، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل که تاکنون بیش از ۱۱ هزار غیرنظامی فلسطینی را به شهادت رسانده است، مدعی شد: تلاش داریم این مأموریت (حمله به غزه) را با کمترین تعداد تلفات غیرنظامیان انجام دهیم.

او افزود: در صورت تحویل گرفتن گروگان‌ها آتش‌بس موقت برقرار می‌شود.

سایر رسانه‌ها

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =