پرداخت ۱۷۴۰ میلیارد تومان تسهیلات برای فرزند آوری و ازدواج در خراسان‌جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد اشرفی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: بیش از ۱۰۵ درصد از منابع بانکی استان برای پرداخت تسهیلات در حوزه های مختلف مصرف شده است.

وی گفت: یکی از اهداف و سیاست های کلان نظام و دولت، حوزه فرزند آوری و ازدواج است که بیش از هزار و ۷۴۰ میلیارد تومان از ابتدای سال جاری در این دو مورد توسط شبکه بانکی استان به متقاضیان پرداخت شده است.

معاون استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: شبکه بانکی استان ، تسهیلاتی در حوزه های تولید و اشتغال نیز پرداخت کرده است.

اشرفی تصریح کرد: عملکرد خوب و مؤثر شبکه بانکی خراسان جنوبی در حوزه تولید و اشتغال کمتر تاکنون بیان شده که این نگاه را ایجاد کرده است که منابع بانک ها از استان خارج می شود. 

وی متذکر شد: رسانه ها باید بررسی میدانی  انجام دهند و در این خصوص پیام امیدوار کننده ای به مردم استان منتقل شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: منابع بانکی ماحصلی از منابعی است که در بانک ها رسوب می کند که قابل قیاس با استان های تهران، شیراز و اصفهان نیست. 

اشرفی گفت: همواره این دغدغه در استان بوده که پیمانکاران حوزه فنی باید ضمانت نامه ها و بیمه های خود را به بانک های استان منتقل کنند.

به گفته وی در حوزه معادن هم شرکت های معدنی بر اساس تکالیف قانونی بابد حساب های خود را در بانک های استان داشته باشند تا از این طریق در راستای چرخه تولید و توسعه از آنها استفاده شود.

 معاون استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: در این راستا از ابزار مدیریتی بهره گرفته شده تا منابع کارخانه های بزرگ مانند فولاد قاینات و معادن زغال سنگ طبس به چرخه بانکی خراسان جنوبی وارد شوند.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شانزده =