شهادت بیش از ۱۴ هزار نفر در غزه؛ کابینه جنگ رژیم صهیونیستی توافق آزادی اسرا را پذیرفت

نورنیوز ـ گروه بین‌الملل: رسانه‌های صهیونیستی گزارش کردند که همه وزرای کابینه رژیم صهیونیستی به استثنای سه وزیر از حزب «عوتسما یهودیت» به ریاست «ایتمار بن گویر» به طرح مبادله اسرا و برقراری آتش بس موقت رای مثبت دادند.


پیش تر تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داده بود که مدیران سرویس‌های امنیتی جزئیات توافق مبادله اسرا با غزه را به وزرای کابینه صهیونیستی ارائه کردند.


همچنین بنیامین نتانیاهو گفته بود که کابینه امشب با تصمیم سختی مواجه است و این تصمیم درستی است.


پیشتر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در پی اعلام اینکه توافق میان حماس و اسرائیل برای آزادی اسرا ممکن است امروز انجام شود، اعلام کرده بود که به توافق درباره آزادی گروگان‌ها «بسیار نزدیک» هستیم.

چهل و هفت روز از عملیات غافلگیرانه نیروهای مقاومت فلسطین به سرزمین‌های اشغالی می‌گذرد و براساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین، تا کنون شمار شهدای فلسطینی که بر اثر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند به ۱۴ هزار و ۱۲۸ نفر رسیده است.


براساس این آمار ۵ هزار و ۸۴۰ نفر از شهدا کودک و ۳ هزار و ۹۲۰ نفر هم زن هستند.

 


بیانیه حماس درباره توافق آتش‌بس با رژیم صهیونیستی


جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: به توافق آتش‌بس انسانی چهار روزه دست یافتیم. 


درگیری‌ها از سوی دو طرف، فعالیت‌های نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در همه مناطق غزه و نیز جابه جایی خودروهای زرهی این رژیم در غزه متوقف خواهد شد.


۵۰ اسیر زن و کودک اسرائیلی زیر ۱۹ ساله در مقابل ۱۵۰ زن و کودک زیر ۱۹ ساله فلسطینی بر اساس سوابق اسارت آزاد خواهند شد.مخالفت شدید وزیر افراطی کابینه نتانیاهو  با توافق برای تبادل اسرا؛ اشتباه بزرگی است


ایتامار بن‌گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی بعد از جدی‌ شدن ماجرای تبادل اسرا گفت: بسیار ناراحتم چون آنها (اشاره به کابینه جنگ) درحال حاضر دارند درباره یک معامله صحبت می‌کنند.


به گفته بن گویر، شایعات حاکی از آن است که دولت اسرائیل بار دیگر دارد مرتکب اشتباه بسیار بسیار بزرگی می‌شود. 


وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی تاکید کرد که این اشتباه، به سبک توافق مبادله «گیلعاد شالیط» در سال ۲۰۱۱ است که منجر به آزادی یحیی سنوار، رهبر حماس شد و یک نمونه برای پایان بد توافق تبادل زندانیان است.


 

نورنیوز

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 12 =