رگبار باران در تهران و نقاط مختلف کشور/ افزایش دما تا دوشنبه

نورنیوز-گروه اجتماعی: صادق ضیاییان اظهارکرد: امروز (۲۱ اردیبهشت) در مناطقی از خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران همچنین ارتفاعات البرز در قزوین، البرز، تهران، و سمنان رگبار باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: شنبه (۲۲ اردیبهشت) در برخی مناطق آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان و کرمانشاه بارش رخ می‌دهد. یکشنبه (۲۳ اردیبهشت) گستره بارش شمال غرب، غرب ، جنوب غرب، سواحل غربی دریای خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز را در برمی‌گیرد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی ادامه داد: وزش باد شدید امروز و فردا پدیده غالب در شرق و جنوب شرق کشور است که موجب خیزش گرد و خاک در برخی از این مناطق به‌ویژه منطقه زابل می‌شود. علاوه بر این سرعت وزش باد دوشنبه در نیمه غربی و سه شنبه در بیشتر مناطق کشور افزایش خواهد یافت. خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان تا ظهر شنبه مواج خواهد بود.

ضیاییان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز گفت: آسمان تهران فردا (۲۲ اردیبهشت) صاف تا قسمتی ابری در بعد از ظهر همراه با وزش باد و در شب صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و طی روز یکشنبه (۲۳ اردیبهشت) کمی ابری، به‌تدریج همراه با افزایش ابر و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وی تاکید کرد: دمای هوا تا یکشنبه در نیمه غربی و از شنبه تا دوشنبه در نیمه شرقی کشور به‌طور نسبی افزایش می‌یابد.

ایسنا

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =