توقف مذاکرات قاهره /بازگشت هیئت‌های حماس و رژیم صهیونیستی از مصر

نورنیوز-گروه بین اللمل: در بیانیه حماس آمده است: «هیئت مذاکره کننده قاهره را به مقصد دوحه ترک کرد، اشغالگران عملا پیشنهاد میانجیگران را رد کردند و در چند موضوع اساسی به آن اعتراض کردند.»

این بیانیه می‌افزاید که جنبش به این پیشنهاد پایبند است، بنابراین، اکنون توپ به طور کامل در زمین اشغالگران است.

در این راستا پیشتر عزت الرشق، یکی از اعضای دفتر سیاسی حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد که اشغال گذرگاه رفح توسط اسرائیل راه را بر میانجی‌ها بسته است. وی تاکید کرد که حماس به موضعش در مورد آتش‌بس پیشنهادی پایبند است.

در این زمینه، کانال خبری قاهره نیز به نقل از یک منبع بلندپایه گزارش داد که هیئت‌های حماس و رژیم صهیونیستی شرکت کننده در مذاکرات قاهره در میانه تداوم اختلافات بر سر آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا، مصر را ترک کردند.

رادیو رژیم صهیونیستی همچنین به نقل از یک مقام «سیاسی ارشد» اشغالگران گزارش داد که این رژیم در مورد پیشنهاد حماس ملاحظاتی ارائه کرده است.

به گفته این مقام صهیونیست، «هیئت اسرائیلی در راه اراضی اشغالی است و مذاکرات ساعاتی پیش به دلیل ملاحظات اسرائیل در خصوص پیشنهاد حماس از طریق میانجی‌گران به پایان رسید».

وی گفت: مذاکرات متوقف شده است.

این مقام رژیم صهیونیستی همچنین افزود: اسرائیل طبق برنامه به عملیات نظامی خود در رفح و نوار غزه ادامه خواهد داد.

یک منبع مصری عالی رتبه نیز تاکید کرد که «تلاش‌های مصر و تلاش‌های میانجی‌ها برای نزدیک‌تر کردن دیدگاه‌ها» بین حماس و اشغالگران ادامه دارد».

ایسنا

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهارده =