وام 100 میلیون تومانی ساخت مسکن قطعی شد – طبس نیوز

وام ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن قطعی شد

وزیر راه و شهرسازی از تصویب شدن وام ۱۰۰ میلیونی ساخت مسکن در آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،عباس آخوندی با بیان اینکه وام ۸۰ میلیون تومانی خرید خانه ادامه دارد ، گفت : ۲۰ میلیون تومان هم وام جعاله است که می تواند بخشی از مشکلات بازار مسکن را برطرف کند.

وی افزود:  وام ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن هم در برنامه است که تصویب می‌شود.

آخوندی گفت:‌ ۱۲۱ پروژه با ارزش ۲۵ میلیارد یورو در این همایش عرضه کرده‌ایم که نشان می‌دهد نهایی شدن سرمایه‌گذاری‌ها کمک مثبتی در رفع مشکلات بازار مسکن و در بهبود وضعیت زیرساخت‌های حمل و نقل خواهد داشت.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه در بخش مسکن ما ۳۵ پروژه بزرگ عرضه کرده‌ایم که با راهکار واقعی و بدون استفاده از منابع بودجه عمرانی کشور می‌تواند بسیار موثر باشد، گفت: با توجه به حضور پرقدرت ایران در عرصه ترانزیت بین‌المللی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری ارائه شده در این عرصه می‌تواند برای حوزه حمل و نقل ایران نیز کمک شایانی باشد و رقم ۲۵ میلیارد یورو قطعا تاثیر مستقیم مطلوبی در این زمینه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های بسیار خوب و متنوعی در این همایش به سرمایه‌گذاران معرفی می‌شود که امکان نهایی شدن آنها پس از برگزاری همین همایش وجود دارد، افزود: ورود سرمایه‌گذار خارجی در چند طرح حمل و نقلی کشور پیش از برگزاری این همایش، سرمایه‌گذاران خارجی در طرح  آزادراه تبریز ـ مرند و یکی دیگر از مسیرهای غرب کشور سرمایه‌گذاری کرده بودند و بخش خصوصی داخلی نیز در یکی از فرودگاه‌های کشور حضور پیدا کرده بود.

آخوندی با بیان اینکه پس از توافق هسته‌ای ورود شرکت‌های خارجی افزایش چشمگیری پیدا کرده و برگزاری این همایش اولین اقدام سازمان یافته برای ورود سرمایه‌گذاران به پروژه‌های حمل و نقلی و مسکن و شهرسازی است ، افزود : امیدواریم سرمایه‌گذاران با رقابت سالم سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف حضور یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − شش =