مردم منتظر باشند مشکل «آب خوردن»، «ازدواج جوانان»، «بیمه زنان خانه دار» و «اقتصاد مقاومتی» حل می شود – طبس نیوز

مردم منتظر باشند مشکل «آب خوردن»، «ازدواج جوانان»، «بیمه زنان خانه دار» و «اقتصاد مقاومتی» حل می شود

چشم بر هم گذاشتیم و بیش از نصف مهلت دولت گذشت اما بهانه ها تمام و تحریم ها لغو شد، اکنون وزرا و شخص رئیس‌جمهور باید کاری کنند که هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد و هم زندگی مردم. در حالی که دو سال است هیچ کدام از این چرخ ها نمی چرخد!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از

به گزارش سرویس سیاسی شیرازه، بی شک کسانی که به حسن روحانی در انتخابات سال ۹۲ رای دادند، این جمله او را به یاد دارند که گفت: «باید کاری کنیم هم چرخ های سانتریفیوژها بچرخد و هم چرخ زندگی مردم». جمله کلیدی که توانست نظر مردم را جلب کند و کمک شایانی به پیروزی او در رقابت با سایر رقبا کند. نتیجه ای که هر چند ناپلئونی و لب مرزی رقم خورد.

کلید روحانی برای عملی شدن این شعار در ظاهر زیبا، مذاکره با غرب و حل موضوع هسته ای بود. تمام سرمایه دولت برای مذاکرات هسته ای با ۵+۱ بسیج شد و تقریبا ساماندهی و رفع مشکلات معیشتی مردم، نه تنها در ۱۰۰ روز، که در طول ۲ سال، راکد ماند تا خبر خوش(!) رفع تحریم ها مخابره شود.
بالاخره پس از ماه ها مذاکره سند برجام امضا شد و دولت یازدهم از تسلیم شدن قدرت های بزرگ در برابر ملت ایران(!) مطمئن شد. اکنون انتظار می رود نشانه های بهبود اوضاع اقتصادی در افکار عمومی دیده شود و یا حداقل به خروار خروار وعده های داده شده مثقال مثقال عمل شود.

به ۵ وعده عجیب مسئولین دولتی که تحقق آن را منوط به رفع تحریم ها کرده بودند اشاره می کنیم.
حل مشکل ازدواج به رفع تحریم ها گره خورد
خردادماه سال جاری، حجت‌الاسلام علی یونسی در جمع مردم بخش مرزی جرگلان اظهار کرد: روحانی وظیفه خود می‌داند که خدمت کند، اکنون کشور از بیکاری رنج می‌برد، جوانان مشکل عدم استطاعت مالی برای ازدواج دارند و دولت وظیفه دارد این مشکلات را برطرف کند و امیدوارم با لغو تحریم‌ها این مشکلات برطرف شده و کارهای عمرانی نیز با سرعت بیشتری انجام شود.

تحریم ها باید رفع شود تا مشکل آب خوردن مردم حل شود
حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در هفته محیط زیست گفت: ما وقتی می‌گوییم باید تحریم‌های ظالمانه رفع شود بعضی‌ها چشمان‌شان زیاد نچرخد. تحریم‌های ظالمانه باید از بین برود تا سرمایه بیاید و مشکل محیط زیست، اشتغال، صنعت و آب خوردن مردم حل شود.

بیمه بانوان خانه‌دار هم به تحریم‌ها گره خورد!
شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس‌جمهور روحانی در امور زنان و خانواده، شهریورماه امسال در بخشی از گفت‌وگوی خود با ویژه‌نامه روزنامه ایران گفت:‌ بسیاری از برنامه‌هایی که بار مالی (بیمه زنان خانه‌دار و …) داشتند به خاطر مسائلی همچون تحریم‌ها و کاهش قیمت نفت با مشکل مواجه شدند.

رفع تحریم ها وضعیت سینما را بهتر می کند
علی جنتی در اختتامیه جشنواره فیلم فجر گفت: «برداشته شدن تحریم ها وضعیت سینمای ایران را بهتر می کند!»

این ها تنها بخشی از اظهارنظرهای مسئولین دولت اعتدال درباره تاثیر تحریم ها درباره معیشت و زندگی مردم است. آن ها حتی پا را از این هم فراتر گذاشته و در اظهار نظری عجیب و غیرمنطقی، اقتصاد مقاومتی را هم به زلف تحریم ها گره زدند! اقتصاد مقاومتی که به عنوان سیاست و تدبیر با آن باید به مقابله با تحریم ها رفت و اقتصاد کشور را در برابر تکانه هایی همچون تحریم بیمه کرد.

«اقتصاد مقاومتی» هم به تحریم گره خورد!
محمد شریعتمداری، معاون اجرایی رئیس‌جمهور اخیراً طی سخنانی در مراسم روز جهانی استاندارد گفت: «ما از سر ناچاری و فشار به سمت اقتصاد مقاومتی حرکت نمی‌کنیم بلکه امیدواریم با گشایش‌های بین‌المللی گره از پای فعالان اقتصادی برداشته شود و به تصمیمات راهبردی در تحقق اقتصاد مقاومتی به عنوان تنها راه دستیابی به اقتصاد رقابتی دست پیدا کنیم»

چشم بر هم گذاشتیم و بیش از نصف مهلت دولت گذشت اما بهانه ها تمام و تحریم ها لغو شد، اکنون وزرا و شخص رئیس‌جمهور باید کاری کنند که هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد و هم زندگی مردم. در حالی که دو سال است هیچ کدام از این چرخ ها نمی چرخد!

دولت باید بپذیرد وقتی که سرنوشت زندگی مردم را به چرخ سانتریفیوژها گره می زند و چرخ اقتصاد کشور را به مذاکرات، قطعا سرنوشت و حیات سیاسی دولت اعتدال هم به «برجام» گره می خورد. پس فرار از مسئولیت و خلف وعده، بیشتر از هر کسی به ضرر شخص رئیس جمهور و دولت است و باید طوری عمل کنند که علاقه مندان دولت پس از چهار سال باز هم، رنگ بنفش بپوشند.

یک دیدگاه برای نوشته «مردم منتظر باشند مشکل «آب خوردن»، «ازدواج جوانان»، «بیمه زنان خانه دار» و «اقتصاد مقاومتی» حل می شود»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 10 =