بدهی دولت ۳۸۰ هزار میلیارد تومان شد – طبس نیوز

بدهی دولت ۳۸۰ هزار میلیارد تومان شد

خبرهای جدید دریافتی از دولت حاکی است، رقم بدهی‌های دولت به بخش‌های مختلف به ۳۸۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،در حالی علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی پیشتر با اعلام اینکه برآورد اولیه بدهی دولت را ۲۵۰ هزار میلیارد تومان نشان می‌دهد، گفته بود، تاکنون هیچ دستگاهی نتوانسته برآورد دقیقی از رقم بدهی‌های دولت داشته باشد، خبرهای دریافتی از دولت نشان می دهد، رقم بدهی دولت ۳۸۰ هزار میلیارد تومان شده است.

این در حالی است که عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی پیشتر در اولین اعلام رسمی، بدهی دولت را ۱۰۰ میلیارد دلار اعلام کرده بود.

بنابراین گزارش، از میزان بدهی‌های دولت، بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تنها مربوط به بدهی‌های دولت به بانک‌ها است.این در حالی است که رقم بدهی دولت به پیمانکاران هم بیش از ۹۰ هزار میلیارد تومان اعلام شده است.

در عین حال محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز خبر داد، دولت ۹۰ هزار میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی بدهکار است.

این در حالی است که مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در نشست خبری اردیبهشت سال جاری، رقم بدهی‌های شرکت ملی نفت ایران را حدود ۵۰ میلیارد دلار دانست و گفت، بدهی‌ای ۱۶۲ هزار میلیارد تومانی این شرکت را دچار بحران مالی کرده است.

یک دیدگاه برای نوشته «بدهی دولت ۳۸۰ هزار میلیارد تومان شد»

  1. آقایون دولتی که می گفتند توافق هسته ای ایران رو گلستان می کنه چی شده روز به روز دارند بدهی بالا میارن؟!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + سه =