«معافیت کلیه مشمولان غایب در ازای پرداخت جریمه» صحت ندارد

جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح اخبار منتشر شده روز گذشته مبنی بر خبر خوش برای سربازان غایب و معافیت کلیه مشمولان غایب در ازای پرداخت جریمه نقدی در لایحه بودجه سال آینده را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،سردار موسی کمالی در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر خبر خوش برای سربازان در بودجه سال آتی و پرداخت جریمه غیبت سربازی به میزان غیبت مشمولان خدمت سربازی در مصوبه هیئت دولت برای سال آتی، با تکذیب این اخبار اظهار داشت: اخباری که تحت عناوین خبر خوش برای سربازان و یا پرداخت جریمه غیبت سربازی به نسبت غیبت مشمولان خدمت برای کلیه مشمولان در برنامه بودجه سال ۹۵ منتشر شده است به هیچ وجه صحت ندارد.

جانشین منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح افزود: در بودجه سال آتی بحث بر سر اخذ جریمه غیبت مشمولان غایب از خدمت به میزان ۸ سال و یا ۵ سال بوده است و ظاهراً این دوستان بر روی اخذ جریمه غیبت ۵ سال خدمت سربازی به نتیجه رسیده بودند ولی با توجه به عدم هماهنگی این تصمیم با ستاد کل نیروهای مسلح که مرجع تصمیم گیری در این خصوص است، اقدامات لازم برای اصلاح آن صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین این موضوع که در برخی اخبار عنوان شده بود کلیه مشمولان غایب، می‌توانند نسبت به پرداخت جریمه غیبت خود اقدام کرده و کارت معافیت دریافت کنند صحت ندارد.

به گزارش تسنیم، روز گذشته برخی از سایت‌ها با انتشار خبری با عنوان خبر خوش برای مشمولان غایب، از مصوبه‌ای خبر داده بودند که طی آن اعضای کابینه در بررسی لایحه بودجه سال ۹۵، با معافیت کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت موافقت کرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =