شورای نگهبان بر مبنای قانون عمل می‌کند/ با تخلفات به شدت برخورد می کنیم – طبس نیوز

شورای نگهبان بر مبنای قانون عمل می‌کند/ با تخلفات به شدت برخورد می کنیم

رئیس‌جمهور گفت: شورای نگهبان در انتخابات براساس قانون عمل خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز ضمن بازدید از ستاد انتخابات وزارت کشور و ثبت‌نام در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران ضمن تبریک روز آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج) به ملت ایران اظهار داشت: این روزها به دلیل حضور داوطلبان در مراکز ثبت‌نام انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی شور و هیجان بسیار خوبی در میان مردم ایجاد شده است.

وی ادامه داد: برای ما بسیار مهم است که به دنیا با زبان و عمل اعلام می‌کنیم که تصمیم‌گیر اصلی برای مدیریت کشور آرای مردم و صندوق‌های انتخاباتی است.

رئیس جمهور گفت: ایران جزو اولین کشورهای منطقه است که نظام پارلمانی و انتخاباتی را در مشروطه قبول کرد، پذیرفت و به آن عمل کرد ولو اینکه در مقام عمل در سال‌های بعد در این زمینه انحراف ایجاد شد اما اولین کشوری بودیم که مسیر مدیریت کشور را از طریق مدیریت مردم دنبال کردیم.

روحانی خاطر نشان کرد: در نظام اسلامی و مردم‌سالاری دینی نیز اولین کشور در منطقه بودیم که انقلاب اسلامی را به ثمر رساندیم و از آن در رشد و توسعه کشور بهره بردیم.

وی عنوان کرد: امروز برای حضور در سی و سومین انتخابات کشور آماده می‌شویم هم انتخابات مجلس شورای اسلامی که بسیار مهم است زیرا مجلس مرکز قانونگذاری کشور است و در آن نمایندگان مردم به دستگاه‌های اجرایی کشور نظارت می‌کنند.

رئیس جمهور یادآور شد: با آراء نمایندگان مردم است که وزرای محترم مجوز فعالیت، کار و مسئولیت را آغاز می‌کنند.

وی با اشاره به اهمیت مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: انتخابات دیگر، انتخابات مجلس خبرگان رهبری است که مهمترین ستون این نظام رهبری معظم نظام است و امروز اگر در کشور ما اتحاد، انسجام و هماهنگی و می‌توانیم از مشکلات مهم به راحتی عبور کنیم در سایه ولایت فقیه و شخص ولی‌فقیه مدظله‌العالی است.

روحانی تاکید کرد: ولایت فقیه از ستون و ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران است و مهمترین و بالاترین سطوح و مجلس خبرگان رهبری مجلسی است که برای روز مبادا آماده است و این برای ثبات سیاسی کشور بسیار مهم است و مردم احساس می‌کنند در هیچ شرایطی در کشور ما خلاء بوجود نخواهد آمد. بنابراین این مجلس بسیار حائز اهمیت است.

رئیس جمهور ادامه داد: مردم ما در اسفندماه حضور پرشوری در صندوق‌های رای خواهند داشت و در انتخابات مجلس شورای اسلامی و هم برای انتخاب نمایندگان خود در مجلس خبرگان رهبری پرشور حضور خواهند داشت و انشاءالله روز انتخابات برای ملت ما مبارک خواهد بود.

وی گفت: از این فرصت استفاده می‌کنم و از همه آنهایی که خود را برای خدمت به مردم صالح می‌دانند چه در مجلس شورای اسلامی و چه در مجلس خبرگان رهبری باید به صحنه بیایند و ثبت‌نام کنند.

روحانی در این زمینه تصریح کرد: این افراد از بعضی از دغدغه‌هایی که از کنار و گوشه شنیده می‌شود اعتنا نکنند. کشور ما کشور قانون است، شورای محترم نگهبان بی‌تردید بر مبنای قانون عمل خواهد کرد و دولت، وزارت کشور، هیئت‌های اجرایی، استانداری، فرمانداران همگی بر مبنای قانون عمل خواهند کرد. اگر خدایی نکرده در گوشه‌ای از اجرا تخلف باشد این دولت با شدت با آن برخورد می‌کند.

رئیس جمهور گفت: در این دوره یک انتخابات صددرصد سالم، شکوهمند که باعث شکوهمندی نظام خواهد بود برگزار خواهد شد و شاهد انتخاباتی رقابتی با مشارکت حداکثر مردم خواهیم بود و انشاءالله با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های اجرایی با شورای نگهبان این مهم تامین خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش خود ضمن دعوت از زنان و بانوان برای شرکت در عرصه انتخابات، گفت: حضور و مشارکت زنان و بانوان در عرصه‌های مختلف کشور ما بسیار خوب است و کشور ما در این زمینه جزو پیشرفته‌ترین کشورهای منطقه و جهان است.

روحانی گفت: در مدارس، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز مختلف اجتماعی، خدماتی و در همه عرصه‌ها زنان حضور پررنگی داشته‌اند و در مشارکت‌های مهم اجتماعی و سیاسی هر کجا اجتماعات دینی و فرهنگی است حضور بانوان اگر پررنگ‌تر از مردان نباشد، کمرنگ‌تر از آنها نیست.

وی تصریح کرد: زنان در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری بویژه مجلس شورای اسلامی باید حضور پیدا کنند و همه آنهایی که صالح هستند برای ثبت‌نام در این انتخابات حضور پیدا کنند.

رئیس جمهور گفت: ترکیب مجلس ایران و حضور زنان در آن در دنیا بسیار اهمیت دارد. برای ما فرقی نمی‌کند که نماینده مجلس یک زن یا یک مرد باشد اما حضور پرتعداد زنان در مجلس شورای اسلامی برای افکار عمومی جهان اهمیت دارد و اینکه آنها واقعیت ایران را درک کنند که هیچ چیز در این کشور برمبنای جنسیت نیست بلکه همه چیز برمبنای شایستگی است.

روحانی افزود: ما انتظار داریم بانوان شایسته‌ ما آنهایی که خود را شایسته حضور در مجلس می‌بینند و احساس می‌کنند برای پذیرش آمادگی دارند برای ثبت‌نام به مراکز ثبت‌نامی مراجعه و ثبت‌نام کنند.

وی گفت: این انتخابات نشان وحدت، انسجام بیشتر و یکپارچگی نظام اسلامی در جهان است و در این مقطع زمانی کشور ما بیش از همه زمان‌ها به اتحاد، یکپارچگی در سراسر کشور نیاز دارد.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: مذاهب و گروه‌های مختلف در سایه قانون در این کشور انسجام دارند و این انسجام و وحدت را احساس می‌کنند و این مسئله باید در انتخابات نیز به خوبی دیده شود. انتخابات نیز با رقابت سالم اخلاقی و با حضور افراد و جناح‌های مختلف و همه آنها باید حضور پیدا کنند.

روحانی افزود: اگر در انتخابات رقابت نباشد انتخابات گرمی، شور و نشاط لازم را ندارد. ما نیاز به نشاط در سایه رقابت هستیم. رقابت سالمی که منجر به وحدت، انسجام و یکپارچگی بیشتر در کشور شود.

وی در پایان سخنان خود ضمن قدردانی از دستگاه‌های اجرایی و نظارتی حاضر در روند ثبت‌نام و اجرای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، گفت: وزارت کشور، هیئت‌های اجرایی، نظار، شورای نگهبان، بار سنگینی را بردوش گرفته‌اند که امیدواریم آن را به مقصد اصلی خود برسانند تا صاحب این روز از همه ما راضی باشد.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 16 =