«محمدعلی اینانلو» گزارشگر و فعال محیط زیست درگذشت+فیلم – طبس نیوز

«محمدعلی اینانلو» گزارشگر و فعال محیط زیست درگذشت+فیلم

«محمدعلی اینانلو» مجری تلویزیون و فعال محیط زیست کشور صبح امروز دار فانی را وداع گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس،«محمدعلی اینانلو» صبح امروز و در سن ۶۸ سالگی در بیمارستان آتیه تهران بدرود حیات گفت.

بنا بر این گزارش، محمدعلی اینانلو که متولد ۲ فروردین ۱۳۲۶ در قزوین است، در شهریور امسال براثر یک ضایعه مغزی در بیمارستان بستری شده بود. او مدتی تحت درمان بود. با بهبود حالش توانسته بود برنامه‌های تلویزیونی هم اجرا کند.

مرحوم اینانلو اما از چند روز پیش دوباره در بیمارستان بستری شد. او صبح امروز دار فانی را وداع گفت.

http://tabiat.ir/uploads/up_62676d98ab3c4ea42b03d358f4137ef8.jpg

زنده یاد «اینانلو» دارای سابقه ۴۰ سال طبیعت‌گردی در ایران بود و آموخته‌های خود را به صورت نوشته و فیلم درآورده است. همچنین، او از مبتکران کلاس‌های آموزش اکوتوریسم در ایران بود. او دارای مدرک کارشناسی در رشته ادبیات است و در زمینهٔ کار در رسانه‌های مکتوب و تصویری ایران سوابق متعددی داشت.

اینانلو همچنین از منتقدین مدیریت معصومه ابتکار در سازمان محیط زیست بود.

از سوابق ۳۲ ساله تلویزیونی اینانلو می‌توان به اجرای برنامه رادیویی صبح بخیر ایران سال ۱۳۵۶، برنامه رادیویی گردش و ورزش سال ۱۳۵۷، مجری و کارگردان برنامه تلویزیونی ورزش از نگاه دو سال ۷ – ۱۳۵۶، مجری و کارگردان برنامه رادیویی تابستان ۶۹، نویسنده برنامه رادیویی سلام صبح بخیر ایران سال ۱۳۶۹، کارگردان و سازنده فیلم‌های مستند تلویزیونی با طبیعت سال ۱۳۷۴، کارگردان، تهیه‌کننده و مجری برنامه تلویزیونی (ایران و ایرانی) در زمینه ایرانشناسی برای شبکه جام جم، کارگردان، تهیه‌کننده و مجری برنامه مستند تلویزیونی (ایران، جهانی در یک مرز)، کارگردان و تهیه‌کننده فیلم مستند جهانگردی به جای نفت،کارگردان و تهیه‌کننده فیلم مستند اسب در ایران،  کارگردان و تهیه‌کننده فیلم مستند طبیعت ایران مرکزی، کارگردان و تهیه‌کننده فیلم مستند ۲۶ قسمتی طبیعت نصف جهان، کارگردان و تهیه‌کننده فیلم مستند توازن – طبیعت اطراف تهران، کارگردان و تهیه‌کننده فیلم مستند  The Balance،  کارگردان و تهیه‌کننده فیلم مستند فوتبال شاد، کارگردان و تهیه‌کننده فیلم مستند گل زرین، کارگردان و تهیه‌کننده فیلم مستند  The Golden Goal، کارگردان فیلم مستند سلاح و شکار، کارگردان فیلم مستند ایران، طبیعت و طبیعت گردی، کارگردان فیلم مستند بینش اشاره کرد.

اجرا و کارگردانی برنامه تلویزیونی”ایران جهانی در یک مرز”، ” کجا بریم” “مردم ایران سلام” و برنامه رادیویی ” گردش و ورزش” نیز از کارهای اخیر این فعال محیط زیست بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + یک =