آیا کسانی که ۲.۵ سال کشور را به رکود کشیدند، قدرت مبارزه با رکود دارند؟ – طبس نیوز

آیا کسانی که ۲.۵ سال کشور را به رکود کشیدند، قدرت مبارزه با رکود دارند؟

لطف الله فروزنده اقتصاددان در واکنش به اظهارات دیروز حسن روحانی که گفته بود “مردم به کسانی رای دهند که قدرت مبارزه با رکود را داشته باشند”، گفت: قطعاً کسانی‌که در ۲.۵ سال اخیر کشور را به رکود کشیدند، قدرت مبارزه با رکود و حل مشکلات تولید را ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،لطف الله فروزنده اقتصاددان ، در پاسخ به این پرسش که در بازار داغ انتخابات مردم چه توقعی از مجلس آینده و نمایندگان مجلس دهم دارند، اظهار داشت: در ۳۷ سال گذشته مردم به برخی فعالیت‌های اقتصادی نمره بالا و به برخی نمره منفی داده‌اند.

وی با اشاره به برخی فعالیت‌های مثبت اقتصادی، افزود: برخی از این فعالیت‌های مثبت اقتصادی عبارت از محرومیت زدایی، اجرای طرح یارانه وپراخت به طبقه محروم، خودکفایی در سیمان، فولاد و صنایع مادر ، توسعه شبکه‌های راهی، ریلی و هوایی ،اجرای طرح مسکن مهر، خرید تضمینی کالاهای کشاورزی، صادرات محصولات غیرنفتی و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است.

کاندیدای ائتلاف اصولگرایان انتخابات مجلس ادامه داد: اما برخی اقدامات منفی در حوزه اقتصادی صورت گرفته که باعث اعتراض مردم هم شده است که عبارتند از گسترش فرهنگ اشرافی‌گری، مدیران نوکیسه و رانت‌خواری اعوان و انصار آنها ، وابستگی صنعت کشور به خارج مانند خودروسازی ، فلج‌بودن سیستم بانکی و رانت‌خواری و ایجاد مشکل برای مشاغل کوچک ،تعطیلی بنگاه‌های کوچک و متوسط و گسترش واردات و قاچاق.

حسن روحانی رئیس جمهور دیروز گفت: در این انتخابات باید کسانی را انتخاب کنیم که دغدغه آنان، رونق اقتصادی و اشتغال جوانان بوده و به فکر رشد صادرات غیرنفتی و رشد اقتصادی کشور باشند و قدرت مبارزه با رکود را داشته باشند.

فروزنده در پاسخ به این سؤال که با توجه به اظهارات دیروز حسن روحانی چه کسانی می‌توانند مشکل تولید را حل کنند، عنوان کرد: آیا کسانی‌که به دنبال پذیرش کدخدا هستند، کسانی‌که ۲.۵ سال کشور را به رکود کشیدند، کسانی‌که هزینه جاری دولت را ۲ برابر کردند،کسانی‌که مسکن مهر را تعطیل و بخش مسکن را تعطیل کردند، کسانی‌که مردم را شرطی کردند و بستر مشارکت اقتصادی برای مردم فراهم نکردند و کسانی‌که در مقابل زیاده‌خواهی دشمن بی‌تفاوت هستند، می توانند مشکل تولید را حل کنند؟

فروزنده ادامه داد: قضاوت با مردم است، به نظر من کسانی می‌توانند مشکل تولید را حل کنند که عمیقاً به اقتصاد مقاومتی اعتقاد داشته باشند،  اهل مبارزه، با فساد اقتصادی باشد ،ساده زیست و مردمی باشند، سابقه اجرایی روشن در خدمت به مردم داشته باشند و به تولیدکننده ایران اعتماد داشته باشند.

این اقتصاددان افزود: کسانی قادر به حل مشکلات اقتصادی هستند که به‌دنبال شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان باشند ، نظارت شجاعانه و کارآمد بر عملکرد مسئولین کنند ، از طرح‌هایی مانند یارانه‌ها و مسکن مهر دفاع کنند، با شبکه رسمی و غیررسمی قاچاق مبارزه کنند و دست آقازاده‌ها رااز سر اقتصاد کوتاه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 9 =