پیش بینی شدت بارش‌ها برای ۶ استان/ وزش باد شدید و کاهش دید در تهران و ۶ استان کشور – طبس نیوز

پیش بینی شدت بارش‌ها برای ۶ استان/ وزش باد شدید و کاهش دید در تهران و ۶ استان کشور

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام روند افزایش دما برای پایتخت طی روزهای آتی از وزش باد شدید و کاهش دید در تهران و ۶ استان کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،فریبا گودرزی در تشریح وضعیت جوی کشور در روزهای آتی گفت: برای امروز، بارندگی در مرکز و نیمه‌شرقی کشور به صورت پراکنده تداوم دارد که می تواند این بارش‌ها به صورت رعد و برق و وزش باد و در مناطق مرتفع و جاده‌های کوهستانی البرز و زاگرس به صورت بارش برف باشد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: بارش باران در استان‌های فارس، هرمزگان و در جنوب سیستان و بلوچستان گاهی به شکل رگبار و رعد و برق است که منطقه بارش برای پنج شنبه به شرق کشور محدود و بتدریج این سامانه بارشی صبح روز جمعه از کشور خارج می‌شود.

گودرزی ادامه داد: شدت بارش در استان‌های خراسان‌شمالی، خراسان‌رضوی، سمنان، گلستان، جنوب کرمان و شرق هرمزگان است که در برخی از مناطق ذکر شده، بارش تگرگ هم پیش‌بینی شده است. همچنین در شرق کرمان، سیستان و بلوچستان، یزد، اصفهان، سمنان، خوزستان، تهران و قم وزش باد شدید، احتمال گرد و خاک و کاهش دید در مناطق یاد شده وجود دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: آسمان تهران نیمه ابری تا ابری، گاهی با بارش باران و وزش باد پیش‌بینی شده که بارش در ارتفاعات استان به شکل برف خواهد بود.

وی در پایان افزود: برای روزهای پنجشنبه و جمعه پدیده خاصی را برای پایتخت نداریم و روند افزایش دما را در مرکز کشور طی روزهای آتی خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =