وبسایت مشیبل: پایان احتمالی دسترسی به تلگرام در ایران – طبس نیوز

وبسایت مشیبل: پایان احتمالی دسترسی به تلگرام در ایران

وبسایت «میشیبل» در مطلبی پایان دسترسی به تلگرام در ایران را امری محتمل دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تلگرام یکی از برنامه های محبوب پیام رسان در ایران است. بنابر گزارش ها تلگرام به زودی مجبور خواهد شد اطلاعات کاربران را به مقامات ایرانی تحویل دهد.

در حکمی که از سوی شورای عالی فضای مجازی ایران تصویب شده است، تمامی برنامه های پیام رسان موظف هستند ظرف مدت یک سال از سرورهای واقع در داخل کشور استفاده کنند.
این اقدام، به ویژه درمورد تلگرام، بسیار قابل توجه است. تلگرام با توجه به تاکید سازندگان آن در خصوص امنیت بالای این پیام رسان، در ایران محبوبیت زیادی دارد.
یکی از خبرگزاری های دولتی ایران روز یکشنبه اعلام کرد: «شرکت های پیام رسان خارجی فعال در ایران برای تضمین ادامه فعالیت خود، ملزم به انتقال تمامی اطلاعات مرتبط با شهروندان ایرانی به کشور هستند.»
در ادامه این مطلب آمده است: تلگرام هنوز در این خصوص بیانیه ای منتشر نکرده است، اما با توجه به اظهارات پیشین پاول دورف، موسس و مدیرعامل این شرکت، کاربران تلگرام باید منتظر پایان فعالیت این پیام رسان خارجی در ایران باشند.
تلگرام ادعا می‌کند ماهانه ۱۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و روزانه ۱۵ میلیارد پیام را جا به جا میکند. حدود ۲۰ میلیون از این کاربران نیز ایرانی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − چهار =