شورای برنامه ریزی استان ها مجاز به افزایش سرمایه صندوق های حمایت از کشاورزی شدند – طبس نیوز

شورای برنامه ریزی استان ها مجاز به افزایش سرمایه صندوق های حمایت از کشاورزی شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تامین نظر شورای نگهبان به شورای برنامه ریزی استان ها اجازه دادند به منظور افزایش سرمایه صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی درصدی از اعتبارات تملک دارایی را به این صندوق اختصاص دهند.

خبرگزاری ایرنا: نمایندگان در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی برای تامین نظر شورای نگهبان ماده الحاقی ۴۸ لایحه احکام دائمی برنامه های توسعه کشور را اصلاح کردند و به عنوان سه بند به ذیل ماده ۳۴ الحاقی اضافه کردند.

بر این اساس در بند ت این ماده، شورای برنامه ریزی استان مجاز شد درصدی از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان را در قالب کمک های فنی و اعتباری برای افزایش سرمایه صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی همان استان یا شهرستان اختصاص دهد.

همچنین این شورا مجاز است حداکثر بیست درصد (۲۰%) از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان را در قالب کمک های فنی و اعتباری با اولویت تکمیل و اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی اختصاص دهد.

در بند ث این ماده نیز مقرر شد: سود حاصل از سهام دولت در صندوق های توسعه بخش کشاورزی، در راستای تحقق بند(ج) ماده(۲۸) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(۲) مصوب ۴/۱۲/۱۳۹۳ برای افزایش سهم سرمایه دولت در صندوق های مذکور منظور شود.
نمایندگان مجلس در ج دولت را مجاز کردند در چارچوب سیاست های کلی اصل چهل و چهارم(۴۴) قانون اساسی تا سقف ۴۹ درصد در صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی، مشارکت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − پنج =