افزایش 15 درصدی قیمت خرید زغال‌سنگ / اختصاص 1000 میلیارد ریال برای پرداخت بدهی شرکت‌های زغال‌سنگ – طبس نیوز

افزایش ۱۵ درصدی قیمت خرید زغال‌سنگ / اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد ریال برای پرداخت بدهی شرکت‌های زغال‌سنگ

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: یکی از مشکلات صنعت زغال‌سنگ کشور قیمت خرید پایین این محصول است و در نشست با مسئولان ایمیدرو مقرر شد، خرید زغال‌سنگ افزایش ۱۵ درصدی داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس، محمدمهدی زاهدی با اشاره به پیگیری مشکلات معادن زغال‌سنگ استان کرمان، اظهار داشت: جلسه بررسی مشکلات زغال‌سنگ کشور و استان کرمان با حضور معاون امور معادن و صنایع معدنی و کرباسیان معاون وزیر و رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران «ایمیدرو» امروز برگزار شد.

وی افزود: همچنین در این نشست سلطان‌زاده مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کرمان، نیک‌طبع سرپرست شرکت زغال‌سنگ کرمان، مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ طبس، معاون ذوب آهن اصفهان و جمعی از معدن‌کاران استان کرمان و برخی از استان‌های دیگر همراه با جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

زاهدی خاطرنشان کرد: در این جلسه ابتدا معدن‌کاران درباره مشکلات متعدد خود از جمله طلب از ذوب‌آهن، عدم تبعیت ذوب‌آهن برای خرید زغال‌سنگ براساس افزایش ۱۵ درصدی که به تایید دو وزیر صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسیده‌بود، افزایش دو برابری حق بیمه بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور، کمبود نقدینگی و مشکلات ایجاد شده توسط اداره کل مالیات استان‌ها به تفصیل صحبت کردند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در تشریح دستاوردهای این نشست بیان داشت: یکی از مشکلات صنعت زغال‌سنگ کشور قیمت خرید پایین این محصول است و مقرر شد خرید زغال‌سنگ افزایش ۱۵ درصدی داشته‌باشد.

نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بدهی شرکت ذوب‌آهن به شرکت‌های زغال‌سنگ را از دیگر مشکلات پیش‌رو عنوان کرد و گفت: در این نشست مقرر شد، تسهیلاتی معادل یک‌هزار میلیارد ریال در اختیار شرکت ذوب‌آهن قرار گیرد تا بدهی خود به شرکت‌های زغال‌سنگ را پرداخت کند.

زاهدی تخصیص یارانه به واحدهای تولیدی را از دیگر تصمیمات مهم این جلسه عنوان کرد و ابراز داشت: به ازای هر تن کنستانتره که تحویل مصرف‌کننده می‌شود، مبلغ ۵۰۰ هزار ریال یارانه به واحدهای تولیدی تخصیص پیدا کند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بخشش جرائم شرکت‌های زغال‌سنگ به تأمین اجتماعی و تقسیط اصل بدهی را از دیگر تصمیمات اتخاذ شده در این نشست عنوان کرد و ادامه داد: استفساریه‌ای توسط نمایندگان تدوین می‌شود تا سازمان تأمین اجتماعی برای شرکت‌های زغال‌سنگ کاهش چهار درصدی برای بازنشستگی با توجه به مشاغل سخت و زیان‌آور در نظر گیرد.

زاهدی حذف مالیات بر ارزش ‌افزوده از واحدهای تولیدی زغال‌سنگ را از دیگر مسائل مطرح‌شده در این جلسه عنوان و تاکید کرد: در این نشست مقرر شد در این زمینه رایزنی‌هایی انجام و همچنین مقرر شد، پیگیری‌هایی به‌منظور بخشش جرائم مالیاتی واحدهای تولیدی و تقسیط اصل بدهی صورت گیرد.

انتهای پیام/
منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + هفده =