آغاز برداشت ۵۱ تن زیتون در طبس

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس گفت: ۲۶۸ هکتار در شهرستان طبس زیر کشت زیتون است که پیش‌بینی می‌شود از این سطح، مقدار ۵۱ تن زیتون برداشت شود.

طبس نیوز:معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس گفت: ۲۶۸ هکتار در شهرستان طبس زیر کشت زیتون است که پیش‌بینی می‌شود از این سطح، مقدار ۵۱ تن زیتون برداشت شود.

به گزارش طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس،محمود اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در طبس با اشاره به آغاز برداشت محصول زیتون در شهرستان طبس اظهار داشت: ۲۶۸ هکتار در شهرستان طبس زیر کشت زیتون است که از این سطح، مقدار ۸۵ هکتار بارور و ۱۸۳ هکتار نهال است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود از این سطح، مقدار ۵۱ تن زیتون در شهرستان طبس برداشت شود که از این میزان محصول، ۳۵ تن فرآوری شده و ۱۶ تن برای روغن‌کشی استفاده می‎شود.

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس افزود: در سال جاری تعداد ۱۲ هزار و ۷۰۰ اصله نهال زیتون از ارقام زرد، میشن، مانزانیلا، و ماری بین متقاضیان توزیع و تعدادی نهال کشت بافت این محصول از ارقام کرونیکی و دزفولی نیز به منظور بررسی سازگاری در ایستگاه بررسی سازگاری نخیلات این شهرستان غرس شده است.

وی اظهار داشت: همچنین در راستای حمایت از زیتونکاران شهرستان طبس، علاوه بر ارائه خدمات فنی کارشناسی، سه کارگاه آموزشی باعنوان فرآوری و کاشت، داشت و برداشت زیتون با حضور بیش از ۶۰ زیتون‌کار برگزار شد و تعداد ۲۰۰ نسخه بروشور آموزشی نیز تهیه و در اختیار متقاضیان و فراگیران قرار گرفت.

اسدی یادآور شد: دستگاه روغن‌کشی زیتون با ظرفیت ۸۰ کیلوگرم در ساعت در محل ایستگاه سازگاری نخیلات شهرستان طبس راه‌اندازی شده و آماده ارائه خدمت به کشاورزان و زیتون‌کاران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 3 =