باید در فضای دانشگاه موافق و مخالف حرف خود را بزنند/ +عکس – طبس نیوز

باید در فضای دانشگاه موافق و مخالف حرف خود را بزنند/ +عکس

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران گفت: ریشه انقلاب نه شرقی و نه غربی است چون به جای اتکا به یکی از کشورهای قدرتمند به خدا تکیه کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس، مناظره «نفوذ امری واقعی یا فرضی مهمل» در دانشگاه پیام نور طبس به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد.

«بامداد لاجوردی» دبیر انجمن اسلامی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران که یکی از طرف‌های مناظره بود به دلیل شرایط نامساعد جوی پروازش کنسل شد و این مناظره با یک صندلی همراه با پرسش دانشجویان با حضور «اسماعیل حشمتی» دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران برگزار شد.

اسماعیل حشمتی در صحبت های خود با بیان اینکه باید فضای دانشگاه به صورتی باشد که موافق و مخالف حرف خود را بزنند گفت: مخالف و موافق باید همدیگر را تحمل کنند و نسبت به هم نقد داشته باشند با چند شاخص نقد دلسوزانه، منصفانه و کارشناسانه که مستند باشد نه حرفی که از سر احساس صرف باشد.

وی با اشاره به موضوع نفوذ و طراحی آن از اول انقلاب بیان کرد: نفوذ موضوعی است که از ابتدای شکل‌گیری انقلاب اسلامی مطرح شده چرا که انقلاب اسلامی در شرایطی شکل گرفت که دو قطب بزرگ آن زمان یعنی شوروی سابق با محوریت ایدئولوژی کمونیست و آمریکا به عنوان محور غرب با ایدئولوژی لیبرال دموکراسی وجود داشت و در چنین شرایطی جمهوری اسلامی آمد و به دلیل مبنای فکری که داشت یکی از شعارهای مهم آن نه شرقی نه غربی بود.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به موضوع نفوذ گفت: اکنون موضوع نفوذ کمی جدی‌تر شده و می‌توان آن را به نفوذ امنیتی، سیاسی، اقتصادی، اطلاعاتی، فرهنگی و فکری میشود تقسیم بندی کرد.

وی ادامه داد: مهمترین نفوذی که ما بر آن تاکید داریم نفوذ فکری-سیاسی است نفوذی که بر مبنای معرفت شناسی غربی بنا نهاده شده برای مثال خیلی از کشورها در قالب کشور به ظاهر مستقل مایل به ابرقدرتها هستند این یکی از نفوذهای فکری است.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران گفت: ریشه انقلاب نه شرقی و نه غربی بود چون به جای اتکا به یکی از کشورهای قدرتمند به خدا تکیه کرده بود و معتقد بود به اینکه هیچ قدرتی و دستی بالاتر از خدا نیست و تحقق عینی آن را در دوره های مختلف دیدیم.

وی افزود: نمونه آن هشت سال دفاع مقدس بود که با آن امکانات کم و مشکلات اقتصادی، پایان این جنگ به دلیل اتکا به خدا به سود ایران تمام شد.

حشمتی اظهار کرد: اگر این نگاه به عنوان مبنای فکری تغییر کند یکی از سطوح مهم نفوذ یعنی نفوذ فکری ایجاد میشود و امروز پذیرفتن نفوذ به عنوان کدخدا یعنی ما این تفکر را کنار گزاشتیم و محتوای جمهوری اسلامی، اسلامیت است و وجه تمایز فکری با دنیای استکبار است.814401861_109492814402440_109487814725017_76841814726871_75273815919947_33854

یک دیدگاه برای نوشته «باید در فضای دانشگاه موافق و مخالف حرف خود را بزنند/ +عکس»

  1. کیفیت عکس ها اصلا خوب نیست تلاشتون رو بیشتر کنید سایته شما اعتبارش بیشتر ازایناست که این عکس های بی کیفیت ازاعتبار شما کم میکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − نه =