ملت ایران سر آشتی با آمریکا فرود نمی‌آورند – طبس نیوز

ملت ایران سر آشتی با آمریکا فرود نمی‌آورند

امام جمعه طبس گفت: امریکا همواره دشمن ملت ایران بوده و است و تا دولت‌مردان آمریکا بر توطئه‌ها و دشمنی‌‌شان پافشاری کنند مردم ما سر آشتی با آمریکا فرود نخواهند آورد.

امام جمعه طبس

به گزارش طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان‌مقدم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه طبس با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و انتخاب اوباما برای دومین دوره به عنوان رئیس جمهور این کشور، اظهار داشت: هر کدام از دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که انتخاب می‌شدند برای مردم ایران فرقی نمی‌کرد، چرا که چه حزب دموکرات و چه حزب جمهوری‌خواه آمریکا، میانه‌ای با ایران، اسلام و انقلاب اسلامی نداشته و ندارند.

این مسئول ادامه داد: آمریکا همواره دشمن ملت ایران بوده و است و تا دولت‌مردان آمریکا بر توطئه‌ها و دشمنی‌‌شان پافشاری کنند مردم ما سر آشتی با آمریکا فرود نخواهند آورد.

خطیب جمعه طبس در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت روز تکریم خانواده، بیان کرد: در جامعه ما نه مردم و نه مسئولان به جایگاه و وظایف خانواده توجه نمی‌کنند که در نتیجه آن امروز خانواده استحکام لازم را ندارد و معمولاً آمار طلاق و مفاسد اجتماعی نیز در حال افزایش است.

وی عدم اختلاط زنان و مردان را از عوامل استحکام خانواده‌ها دانست و افزود: مشاهده می‌شود که در بسیاری از مراسم و برنامه‌ها از جمله در مراسم مذهبی، عزاداری‌ها و جشن‌ها به موضوع عدم اختلاط زن و مردم توجه نمی‌شود و علاوه بر این زنان و دختران نیز بعضاً با همان پوشش و آرایش منزل در جامعه حاضر می‌شوند.

امام جمعه طبس به سخنی از رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره لزوم عدم اختلاط زن و مرد اشاره کرد که می‌فرمایند: «اسلام بین زن و مرد در جامعه مرزی قرار داده که از نظر اسلام هیچ کس حق ندارد این مرز را زیرپا بگذارد، از نظر اسلام خانواده خیلی مهم است که رابطه زن و مرد در محیط خانواده به گونه‌ای و در محیط جامعه به گونه‌ای دیگر است. اگر در محیط جامعه حایل بین زن و مرد شکسته شود خانواده خراب می‌شود، فرهنگ اسلامی فرهنگ عدم اختلاط زن و مرد است.»

این مسئول در بخش دیگری از خطبه‌های نماز باتوجه به نزدیکی ایام ماه محرم، خاطرنشان کرد: باید با برنامه‌ریزی مناسب، عزاداری‌های ماه محرم به گونه‌ای برگزار شود تا باتوجه به شرایط فعلی حساس کشورمان، از این مجالس در راستای انسجام و استحکام جامعه و نظام اسلامی و برملا کردن توطئه‌های دشمن حداکثر استفاده شود.

مهاجریان اضافه کرد: عاشورا یک حرکت سیاسی از سوی حضرت امام حسین(ع) در برابر جریان ظلم بود که متأسفانه دارد به انحراف کشانده می‌شود، به طوری که برخی مسئولان هیئت‌های مذهبی از سخنرانان می‌خواهند تا در سخنرانی‌های خود درباره مسائل سیاسی صحبت نکنند، در صورتی که این کار اشتباه و در واقع خیانت به نهضت امام حسین(ع) است.

وی تصریح کرد: در عزاداری‌های حضرت اباعبدالله الحسین(ع) باید ایده و تفکر این امام که ستیز با ظلم و ظالمان است تقویت شود.

امام جمعه طبس در این باره به سخنی از حضرت امام خمینی(ره) اشاره کرد که فرموده‌اند: «گریه سیاسی مجالس محرم و عاشورا بالاتر از همه جنبه‌های دیگر است… مسئله، مسئله گریه نیست، مسئله سیاسی است که ائمه ما با همان دید الهی که داشتند می‌خواستند این ملت‌ها را از راه‌های مختلف با هم بسیج و یکپارچه کنند تا آسیب‌پذیر نباشند.»

تأکید بر لزوم آموختن علم و دانش توأم با ایمان و تقوا، گرامیداشت روز بازنشستگان، یادآوری ۲۴ ذی‌حجه سالروز نزول آیات تطهیر و ولایت و جریان مباهله و ۲۵ ذی‌حجه سالروز نزول سوره هل اتی، گرامیداشت روز جهانی دیابت و تأکید بر توجه به تغذیه مناسب و ورزش، گرامیداشت سالروز ارتحال علامه طباطبایی و گرامیداشت روز کتاب و کتابخوانی و تأکید بر لزوم مطالعه مفید، از دیگر سخنان حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان مقدم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه طبس بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، نماز جمعه این هفته طبس به مناسبت سالروز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد طبس در محل این واحد دانشگاهی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − دو =