تجهیزات و نیروهای طبس باید در این شهرستان بمانند/ انتقال امکانات به یزد شرعی نیست – طبس نیوز

تجهیزات و نیروهای طبس باید در این شهرستان بمانند/ انتقال امکانات به یزد شرعی نیست

استاندار یزد با اشاره به انتزاع طبس از یزد و الحاق آن به خراسان جنوبی گفت: هیچ مسئولی در هیچ اداره‌ای حق ندارد تجهیزات و نیروهای استان یزد را از طبس باز پس گیرد و همه چیز باید در این شهرستان باقی بماند.

طبس نیوز: استاندار یزد با اشاره به انتزاع طبس از یزد و الحاق آن به خراسان جنوبی گفت: هیچ مسئولی در هیچ اداره‌ای حق ندارد تجهیزات و نیروهای استان یزد را از طبس باز پس گیرد و همه چیز باید در این شهرستان باقی بماند.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمدرضا فلاح‌زاده، پیش از ظهر امروز در آخرین جلسه شورای اداری استان یزد اظهار داشت: طبس تا پیش از این، جزو استان یزد بود و طبیعی است که امکانات،‌ تجهیزات و نیروهای استان در این شهرستان نیز مستقر باشند اما اکنون با انتزاع طبس از یزد و الحاق آن به خراسان جنوبی، بازگرداندن هیچ یک از این امکانات جایز نیست و هر مسئولی این اقدام را انجام دهد، مدیون است.

وی افزود: طبس شهرستانی محروم با مردمانی آزاده، متدین، انقلابی و نجیب است بنابراین اگر مسئولین نیز در این زمینه اقدامی انجام داده به سرعت امکانات و تجهیزات را به طبس بازگرداند.

فلاح‌زاده با بیان اینکه الحاق طبس به خراسان جنوبی تصمیمی درست و عاقلانه بود، گفت: با این الحاق، مدیران به راحتی می‌توانند در جلسات اداری مرکز استان شرکت کنند، بیماران مشکلی برای تردد نخواهند داشت، حوزه انتخابیه طبس تعیین تکلیف می‌شود و بسیاری موارد دیگر که این انتزاع و الحاق را به تصمیمی درست تبدیل کرد.

وی ادامه داد: علاوه بر این، گویش و فرهنگ مردم طبس به خراسان جنوبی نزدیک‌تر است و مردم طبس احساس نزدیکی بیشتری به آنها می‌کنند.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح عملکرد و برنامه‌های هر حوزه پرداخت و ضمن بررسی نیازها، بایدها و نبایدهای ادارات استان را نیز تشریح کرد.

فلاح‌زاده با اشاره به اتفاقات حوزه فرهنگ استان یزد عنوان کرد: خوشبختانه یکی از بهترین وقایع فرهنگی در استان یزد، کاهش ۳۰ درصدی آمار طلاق است.

وی با اشاره به اینکه سند جامع فرهنگی استان یزد تدوین شده، بر اجرای این سند تاکید کرد و افزود: توسعه همگانی امر به معروف و نهی از منکر، توجه به برگزاری یادمان‌های شهدا، گزینش اعضای هیئت علمی، تاکید و توجه به مباحث عقیدتی و اعتقادی در مراکز تربیت معلم و … باید در دستور کار قرار گیرد.

فلاح‌زاده ادامه داد: دانشگاه پیام نور استان یزد باید توسعه مراکز آموزش پزشکی و موارد پیشگیرانه را در حوزه سلامت در دستور کار خود قرار دهد.

وی به تشریح نیازها و کمبودهای حوزه پزشکی پرداخت و تصریح کرد: اینکه مطرح شود ۱۰۰ درصد تخت‌های بیمارستانی یزد اشغال است، هنر نیست و هنر پیشگیری و اشغال تنها ۳۰ درصد تخت‌هاست.

فلاح‌زاده همچنین بر توجه ویژه به بخش‌های پیوند به ویژه کلیه و کبد تاکید کرد و افزود: استان یزد ظرفیت پیشرفت بیش از این میزان در حوزه پزشکی را دارست.

وی همچنین با اشاره به پیشرفت‌های ورزشی استان یزد اظهار داشت: در حوزه ورزش با رشد سه برابری احداث اماکن ورزشی مواجه بوده‌ایم و امیدواریم ورزشگاه بزرگ یزد نیز در ردیف لایحه بودجه قرار گیرد تا تحولی نیز در احداث این ورزشگاه ایجاد شود.

فلاح‌زاده عنوان کرد: ورزشکاران یزدی در طول سال گذشته ۲۵۰ مدال کشوری و جهانی گرفتند و لازم است برای پیشرفت بیشتر آنها زیرساخت‌ها فراهم شود.

وی بر توسعه اخلاق ورزشی نیز تاکید کرد و یادآور شد: لازم است توسعه اماکن ورزشی در روستاهایی که دارای جمعیت کافی هستند، صورت گیرد.

استاندار یزد در آخرین جلسه شورای اداری، در مورد وضعیت آب استان یزد به تفضیل به سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: یزد نیازمند منابع پایدار آب است و تا زمانی که آب از سایر استان‌ها به یزد منتقل می‌شود، ممکن است حوادثی نظیر حادثه اخیر خط انتقال آب تکرار شود.

فلاح‌زاده از مدیران آب منطقه‌ای استان یزد خواست: برای انتخاب مسیر خط دوم انتقال آب به استان یزد مطالعات کافی انجام دهند و خط را در مسیری تعیین کنند که کمترین آسیب‌ها متوجه آن باشد.

وی همچنین عنوان کرد: مطالعه آب‌های فسیلی نیز در دستور کار وزارت نیرو است.

فلاح‌‍زاده خاطرنشان کرد: کل ایران بداند که یزد آب برای کشاورزی ندارد و بسیاری از باغ‌های آن خشک و مزارع آن به علت بی‌آبی رها شده و ناچار است به کشت گلخانه‌ای روی بیاورد که در این نوع کشت، میزان مصرف آب بسیار اندک است.

فلاح‌زاده ادامه داد: با کشت گلخانه‌ای یک‌هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه در مصرف آب صرفه‌جویی شده است.

وی همچنین به تشریح وضعیت استان یزد در زمینه احداث راه‌ها، مسکن مهر، صنعت، صنایع فولاد، کشاورزی و … پرداخت.

یک دیدگاه برای نوشته «تجهیزات و نیروهای طبس باید در این شهرستان بمانند/ انتقال امکانات به یزد شرعی نیست»

  1. با سلام نسل چهارمی هستم ۲۴سال سابقه خدمت دارم ۱۳سال باخراسان بزرگ ۱۱سال با استان یزد حقیقتا در محضر خداوبا قضاوت وجدانم خدمات ارزنده سازمان آموزش وپرورش استان یزد رادر رشد وارتقاءکیفیت آموزشی وپرورشی ارایه خدمات وتجهیزات به منطقه محروم دستگردان می ستایم
    در طول ۱۳سال خدمت اولیه که در سیطره خراسان بزرگ بودیم هیچ یک از مسولین اداره کل آموزش وپرورش خراسان رادر مدرسه ملاقات نکردم تنها د ریک جلسه استانی در مشهد شرکت نمودم امکانات وتجهیزات مدرسه تقریبا در حد صفربود بی عدالتی وظلم درتقشیم اعتبارات وتجهیزات به مدارس واقعا بی داد می کرد .درصد قبولی کنکور سراسری در هرسال حداکثربه ۳الی ۴نفر می رسید.و…منطقه پناهگاه معلمان تبعیدی خراسان بزرگ بود ترک تحصیل دانش آموزان قلب هرانسانی رابه درد می آورد واز همه مهمتر بی نظمی وبی قانونی دسرخدمت بودواز هر مقامی ممکن بود سر به بزند چه رسد به معلمی که در سربالاوگودمسافرو…مشغول خدمت بود
    باالحاق به استان یزد واقعا در آموزش وپرورش منطقه دستگردان انقلابی بزرگ به وقوع پیوست نورامید در دل هممه فرهنگیان ودانش آموزان زنده شدامکانات وتجهیزات بیشتر ازهرکجای دیگر به دستگردان سرازیر شد نوسازی وبازسازی مدارس به شدت رونق گرفت درصد قبولیهای کنکور در دانشگاههای دولتی ودر بهترین رشته ها چندین برابر شد نظارت برکار مدارس شدت و قانوگرایی ونظم در مدارش رونق یافت توجه مسولین به مناطق عشایری ودوردست بیشتر شد حرفهاجایش را به عمل داددراین مدت مسولین ستادی سازمان آموزش وپرورش استان یزد بیش از ۱۰باراز مدرسه بازدید نمودند ومرا مورد ارشاد وراهنمایی قرار دادندتقریبادر ۲۰جلسه استانی شرکت نمودم.صداقت منش وشیوه برخوردوکار وخدمت به دانش آموزان مسولین عزیزیزدواقعا بی نظیر بود.در بازدیدها بسیار دقیق وحساس بودند وبه تمامی موارد توجه می کردندبه طور مثال
    در سال ۸۴ مسولین استان برای بازدید به اموزشگاه آمدند یکی از جشمه های دستشویی رابنا به دلایلی قفل کرده بودم بازدیدکنندگان علت راجویا شدند من شروع به توجیه کردم که تعداد دانش آموزان کم است ونیازی نیست وسه چشمه دیگر کفایت می کند و…البته حقیقتامن سهل انگاری کرده بودم وشاید با۱۰ هزارتومان هزینه می توانستم آنرابرای استفاده ورفاه دانش آموزان آماده کنم بعد از اندکی مشاجره همکار یزدی گفت ببین توجیه نکن قبول کن که کوتاهی می کنی دولت صدها هزار تومان هزینه کرده و۴چشمه ساخته تادانش آموزدر رفاه باشد اما با این حرفها داری کوتاهی خودت را توجیه میکنی!؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =