امیدواریم طبس با الحاق به خراسان جنوبی ارتقا یابد – طبس نیوز

امیدواریم طبس با الحاق به خراسان جنوبی ارتقا یابد

استاندار یزد گفت: امیدواریم طبس با الحاق به خراسان جنوبی و گرفتن فرمانداری ویژه در تمامی شاخص ها ارتقا یافته و به آنچه شایسته آن است برسد.

طبس نیوز: استاندار یزد گفت: امیدواریم طبس با الحاق به خراسان جنوبی و گرفتن فرمانداری ویژه در تمامی شاخص ها ارتقا یافته و به آنچه شایسته آن است برسد.

به گزارش ایرنا ، محمدرضا فلاح‌زاده در آخرین جلسه شورای اداری استان یزد با اشاره به انتزاع طبس از یزد و الحاق آن به خراسان جنوبی گفت:طبس شهرستانی محروم با مردمانی آزاده، متدین، انقلابی و نجیب است و هیچ مسئولی در هیچ اداره‌ای حق ندارد تجهیزات و نیروهای انسانی استان یزد را از این شهرستان باز پس گیرد و همه چیز باید در این شهرستان باقی بماند.

وی افزود: طبس تا پیش از این، جزو استان یزد بوده و طبیعی است که امکانات،‌ تجهیزات و نیروهای استان در این شهرستان نیز مستقر باشند اما اکنون با انتزاع طبس از یزد و الحاق آن به خراسان جنوبی، بازگرداندن هیچ یک از این امکانات جایز نیست و هر مسئولی این اقدام را انجام دهد، مدیون است.

استاندار یزد البته با با بیان اینکه الحاق طبس به خراسان جنوبی تصمیمی درست و عاقلانه بود، اظهار داشت: با این الحاق، مدیران به راحتی می‌توانند در جلسات اداری مرکز استان شرکت کنند، بیماران مشکلی برای تردد نخواهند داشت، حوزه انتخابیه طبس تعیین تکلیف می‌شود و بسیاری اتفاقات خوب دیگر رخ می دهد .

فلاح زاده در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح عملکرد و برنامه‌های هر حوزه پرداخت و ضمن بررسی نیازها، بایدها و نبایدهای ادارات استان را نیز تشریح کرد.

وی در ادامه درباره وضعیت آب استان یزد نیز اظهار داشت: یزد نیازمند منابع پایدار آب است و تا زمانی که آب از سایر استان‌ها به یزد منتقل می‌شود، ممکن است حوادثی نظیر حادثه اخیر خط انتقال آب تکرار شود.

استاندار خطاب به مدیران آب منطقه‌ای استان گفت:باید برای انتخاب مسیر خط دوم انتقال آب به استان یزد مطالعات کافی انجام شده و مسیری تعیین شود که کمترین آسیب‌ها متوجه آن باشد و اتفاقات اخیر درباره آن پیش نیاید .

فلاح زاده همچنین با اشاره به دیدار خاطره انگیز با آیت الله مظاهری امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: کل ایران بداند که یزد آب برای کشاورزی ندارد و بسیاری از باغ‌های آن خشک و مزارع آن به علت بی‌آبی رها شده و ناچار است به کشت گلخانه‌ای روی بیاورد که در این نوع کشت، میزان مصرف آب بسیار اندک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 4 =