مسئولان طبس میهمان شورای اداری استان خراسان جنوبی – طبس نیوز

مسئولان طبس میهمان شورای اداری استان خراسان جنوبی

مرکز خراسان جنوبی روز گذشته میزبان مسئولانی بود که برای اولین بار در آخرین جلسه شورای اداری استان شرکت می‌کردند.

شورای اداری استان خراسان جنوبی

طبس نیوز: مرکز خراسان جنوبی روز گذشته میزبان مسئولانی بود که برای اولین بار در آخرین جلسه شورای اداری استان شرکت می‌کردند.

به گزارش خراسان نیوز، مسئولان استان، مدیران طبس، فرماندار و برخی بخشداران را به صندلی‌های جلوی آمفی تئاتر دعوت کردند و با آغاز رسمی جلسه، شورای اداری استان دستور کار تازه و گسترده تری را آغاز کرد. استاندار در این جلسه با اشاره به گذشته های دور گفت: روند جدا شدن طبس در سال‌های گذشته از خراسان کاری سیاسی بود اما حالا به خراسان جنوبی پیوست.

«قهرمان رشید» افزود: در کشوری که جمهوری اسلامی حاکم است جای جای ایران با هم تفاوتی ندارد بنابراین تعجب می‌کنم چرا گروه‌هایی به جای آرام کردن مردم، آن‌ها را تحریک می‌کنند در حالی که به گفته مقام معظم رهبری میل به رفتار قبیله ای نباید تقویت شود در غیر این صورت این کار عقب ماندگی است.

وی ادامه داد: الحاق طبس به خراسان جنوبی خواسته بیشتر مردم این منطقه بود اگرچه همیشه اختلاف نظرهایی وجود دارد اما باید به خواسته بیشتر آن‌ها توجه شود. وی ادامه داد: توجه به مسیر صحیح، جلوگیری از تلاطم و جولان فکرهای بسته و رفتارهای قومی و قبیله ای اهمیت دارد پس توصیه من به دستگاه های اجرایی، رسانه‌ها و… این است که اشتباه نکنند و باعث اشتباه دیگران هم نشوند، تحت تأثیر القائات قرار نگیرند و برای برخی ضرورت سازی‌ها از مسیر اصلی خارج نشوند.

وی به «گلستانی فر» معاون سیاسی- امنیتی و «گلرو» معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی خود مأموریت داد که به استان یزد و دیدار با مسئولان هم تراز بروند و برای تغییر و تحول اولیه و انجام امور مربوط به الحاق طبس به استان اقدام کنند.

او تأکید کرد: دستگاه های اجرایی هم برای تغییر و تحول آمادگی داشته باشند. استانداری سپس توضیحاتی درباره ۳۷ پروژه مهر ماندگار استان داد که از این تعداد ۱۰ پروژه افتتاح و اقدام‌های نهایی ۳ پروژه باند دوم و گازرسانی هم انجام شد و ۶ پروژه در حال افتتاح است. به گفته وی، اعتبار پروژه های مهر ماندگار استان ۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال است.

وی به خبر جدیدی اشاره کرد و ادامه داد: هفته قبل جلسه ای در مرکز کشور و با حضور معاونان عمرانی و برنامه ریزی و… برگزار و مقرر شد پروژه های مهر ماندگار در تاریخ مقرری که از قبل پیش بینی شده افتتاح شود و اعتبار جدیدی برای اجرای کامل این پروژه‌ها در روزهای پایانی سال تخصیص یابد.

«رشید» فروش اوراق مشارکت را از دیگر منابع تأمین اعتبار این پروژه‌ها عنوان کرد که از این محل می‌توان مشکل پیمانکاران را نیز رفع کرد. خدمات رسانی اصولی و دقیق به مردم سفارش دیگر استاندار بود به طوری که او گفت: دستگاه های برتر و حتی بی توجه به این مسئله ارزیابی و در جلسه بعدی معرفی خواهند شد به علاوه به گفته وی، مشکلی در مورد برخی مدیران، دستگاه‌ها یا بانک‌ها و… وجود دارد که وقتی ارباب رجوع برای پیگیری موضوع خود به فرماندار و استاندار مراجعه می‌کند مدیر مربوطه ناراحت می‌شود و لجبازی را پیش می‌گیرد اما این درست نیست، مردم حقوقی دارند که باید رسیدگی شود گاهی ممکن است مردم به مقامی بالاتر مراجعه کنند اما اگر این مسئله هم پیش آمد عصبانیت و ناراحتی ندارد، مسئولان نباید ناراحت شوند که ارباب رجوع به مراجع بالاتر مراجعه کرده است.

یک دیدگاه برای نوشته «مسئولان طبس میهمان شورای اداری استان خراسان جنوبی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + شانزده =