برخی کاندیداها توانایی مدیریت خانه خود را هم ندارند – طبس نیوز

برخی کاندیداها توانایی مدیریت خانه خود را هم ندارند

امام جمعه طبس گفت: بسیاری از افرادی که برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری داوطلب می‌شوند حتی در مدیریت خانه خود هم مشکل دارند، با این وجود چنین فردی چگونه می‌تواند یک کشور را اداره کند.

طبس نیوز: امام جمعه طبس گفت: بسیاری از افرادی که برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری داوطلب می‌شوند حتی در مدیریت خانه خود هم مشکل دارند، با این وجود چنین فردی چگونه می‌تواند یک کشور را اداره کند.

به گزارش طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان‌مقدم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه طبس با اشاره به دیدار اخیر دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات با رهبر معظم انقلاب اسلامی، به بیان برخی از توصیه‌های مقام معظم رهبری در این دیدار پرداخت و اظهار داشت: بررسی صلاحیت داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری باید کاملاً مطابق قانون انجام شود و داوطلبان نیز باید در مقابل قانون تمکین کنند.

وی ادامه داد: اگر اجرای قانون برای برخی از داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات خوشایند نباشد، نباید آنان هوچی‌گری، هیاهو و جوسازی کنند، چرا که فتنه سال ۱۳۸۸ که خسارات زیادی برای کشور داشت هم دلیل عدم تمکین عده‌ای به قانون ایجاد شد.

خطیب جمعه طبس با اشاره به آغاز ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: کسی که می‌خواهد به‌عنوان کاندیدا وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شود باید ابتدا در نزد خود صلاحیتش را بررسی کند که آیا توانایی به دست گرفتن سکان مدیریت ایران اسلامی را دارد یا خیر.

این مسئول افزود: بسیاری از افرادی که برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری داوطلب می‌شوند حتی در مدیریت خانه خود هم مشکل دارند، با این وجود چنین فردی چگونه می‌تواند یک کشور را اداره کند.

امام جمعه طبس یادآور شد: ملت عزیز ایران نیز باید با مدنظر قرار دادن ملاک‌های انتخاب اصلح که از سوی مقام معظم رهبری بیان می‌شود، به بهترین افراد چه در انتخابات شوراهای اسلامی و چه در انتخابات ریاست جمهوری رأی دهند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه ضمن محکوم کردن هتک حرمت مرقد مطهر صحابه پیامبر(ص) به‌ وسیله وهابی‌ها و سلفی‌ها، اضافه کرد: وهابیت یک مسلک سیاسی دست ساخته انگلیسی‌های خبیث است و وهابی‌های ملحد جنایات متعددی را در بسیاری از کشورهای اسلامی از جمله در کشتار مسلمانان پاکستان، افغانستان، سوریه و بحرین مرتکب شده‌اند.

مهاجریان‌مقدم ادامه داد: وهابی‌ها فقط ادعای مسلمانی دارند، اما در واقع به‌عنوان وسیله‌ای برای پیاده کردن اهداف شوم آمریکا و صهیونیست‌ها هستند.

این مسئول یکی از اهداف وهابی‌ها را ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی در راستای فراهم آوردن زمینه سوءاستفاده برای آمریکا و صهیونیست‌ها معرفی کرد و افزود: مسلمانان کشورهای مختلف هوشیار و بیدار هستند و اقدامات خبیثانه، رذیلانه و احمقانه وهابی‌ها را محکوم کردند.

خطیب جمعه طبس تصریح کرد: وهابی‌ها در واقع تیشه به ریشه خود می‌زنند و این اقدامات احمقانه آنها در نهایت به ضرر خود آنان است.

اشاره به دیدار جمعی از دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت کشور با مقام معظم رهبری و همچنین ابلاغ سیاست‌های تحول در نظام آموزش و پرورش از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، تبریک ولادت حضرت امام باقر(ع) و بیان گوشه‌ای زندگانی بابرکت این امام همام، تأکید بر لزوم توجه کشاورزان نسبت به پرداخت زکات، گرامیداشت آغاز ماه رجب، تسلیت سالروز شهادت حضرت امام هادی(ع)، تأکید بر لزوم توجه بیشتر مردم برای کمک در راستای بازسازی عتبات عالیات، اشاره به موفقیت‌های ارتش سوریه در سرکوبی معاندان و تبریک موفقیت پزشک مخترع طبسی در جشنواره بین‌المللی اختراعات ژنو از دیگر سخنان حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان‌مقدم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه طبس بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − نوزده =