مجریان انتخابات باید بر اساس قانون رفتار کنند – طبس نیوز

مجریان انتخابات باید بر اساس قانون رفتار کنند

امام جمعه طبس گفت: مجریان انتخابات باید بر اساس قانون رفتار کنند.

طبس نیوز: امام جمعه طبس گفت: مجریان انتخابات باید بر اساس قانون رفتار کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم مهاجریان در گفت‌و گو با خبرگزاری ایسنا، ­از مردم خواست حضورشان در انتخابات یک حضور گسترده و آگاهانه باشد تا حماسه سیاسی خلق شود.

مهاجریان گفت: با توجه به شناختی که از مردم وجود دارد این حماسه را خلق خواهند کرد و تحریم‌هایی که دشمن هر روز حلقه‌های آن را تنگ‌تر می­‌کند تأثیری بر حضور مردم در پای صندوق‌های رأی نداشته بلکه آنها را جدی‌تر و مصمم‌ترخواهد کرد.

وی ادامه داد: همانطور که همه می‌­دانند مقام معظم رهبری هر سال را بر اساس شرایط موجود نام‌گذاری می­‌کنند که بر اساس همان حکمت، مصلحت، دوراندیشی و در نظر گرفتن شرایط منطقه و جهان امسال را به عنوان سال “حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی” نامگذاری کردند.

امام جمعه طبس، گفت: مردم ما همیشه اهل حماسه و حماسه آفریدن بوده و هستند.

وی افزود: پیروزی در دوران جنگ، گذرکردن از این ۳۴ سال با سرافرازی، پیروزی در جنگ و برگزاری ده‌ها انتخابات همه خود حماسه‌های بزرگی بوده است.

مهاجریان با اشاره به اینکه نامگذاری امسال با توجه به شرایطی است که در منطقه و جهان وجود دارد، گفت: از جمله آن خیزش‌هایی است که نه تنها در کشورهای اسلامی بلکه در خود آمریکا نیز دیده می­‌شود.

وی ادامه داد: ملت همیشه درصحنه ما باید امسال حماسه مؤثر و مهمتری را خلق کنند که به گفته رهبری “مَطلَع این حماسه سیاسی انتخابات پیش رو است”.

امام جمعه طبس با بیان اینکه انتخابات شورای اسلامی و ریاست جمهوری از جهات مختلف اهمیت دارد، اظهار کرد: از جمله اینکه اولین انتخاباتی است که به صورت مشترک و همزمان برگزار و دیگر اینکه بعد از فتنه سال ۸۸ انجام می‌شود.

مهاجریان اضافه کرد: کسانی که آن فتنه را ایجاد کردند بیکار ننشسته و دنبال این هستند که در این انتخابات وارد شوند که به جز جریان فتنه، جریان انحرافی نیز با پیچیدگی بیشتری وجود دارد.

وی ادامه داد: با توجه به پیچیدگی این انتخابات مردم باید بصیرت بیشتری داشته و فردی را انتخاب کنند که بتواند بار قوه مجریه را به دوش بکشد.

مهاجریان گفت: با توجه به چهره‌­های مختلف و گوناگونی که به صحنه آمده‌اند، انگیزه برای حضور بیشتر بوده و قطعا شورای نگهبان نیز بر اساس قانون و رسالت خود انجام وظیفه خواهد کرد.

وی تصریح کرد: مجریان انتخابات باید بر اساس قانون رفتار کرده و اعتماد مردم را بیشتر از گذشته جلب کنند تا بهانه‌ای برای دشمن که صحت انتخابات را زیر سؤال ببرند به وجود نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =