شورای طبس نیازمند افراد متخصص و فرهنگ ساز/ طبسی‌ها در آستانه خلق حماسه – طبس نیوز

شورای طبس نیازمند افراد متخصص و فرهنگ ساز/ طبسی‌ها در آستانه خلق حماسه

انتخابات شوراهای شهر و روستا نمادی از تعیین سرنوشت یک شهر به دستان شهروندان آن است که هم اکنون طبس ها به دنبال افرادی متخصص و فرهنگ ساز برای شهرشان هستند.

طبس نیوز: انتخابات شوراهای شهر و روستا نمادی از تعیین سرنوشت یک شهر به دستان شهروندان آن است که هم اکنون طبس ها به دنبال افرادی متخصص و فرهنگ ساز برای شهرشان هستند.

به گزارش طبس نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، با توجه به نزدیک شدن به برگزاری چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، شهروندان شهر طبس خواهان شورای شهری متخصص و متعهد و معتقد هستند و نمی گذارند منفعت طلبها در شورا ورود پیدا کنند.

با اعلام تاریخ ثبت نام برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از اواخر فروردین تا اول اردیبهشت ماه همزمان با سراسر کشور، شهرستان طبس هم شاهد استقبال داوطلبان برای حضور در شوراهای اسلامی شهر و روستا بود.

شهرطبس در این راستا مقام نخست تعداد داوطلبان حضور در شورای اسلامی شهرها را دراستان خراسان جنوبی به خود اختصاص داد که این امر نشان دهنده آن است که افراد زیادی داوطلب حضور در شورای اسلامی این شهر هستند.

تاکید بر شکل گیری شورایی متخصص و متعهد

در این بین موقعیت حساس و استثنایی شهر طبس، مطرح شدن به عنوان شهر تازه به استان خراسان جنوبی پیوسته و چندین عامل دیگر باعث شده تا مسئولان و مدیران این شهربزرگ  بر شکل گیری شورای شهری مقتدر، متخصص، متعهد و کارا در این شهر تاکید داشته باشند.

در این راستا حجت الاسلام مهاجریان، امام جمعه طبس، دکتر عبدالله زاده ، نماینده مردم در مجلس، طالبیان مقدم  معاون استاندار و فرماندارطبس علاوه بر توصیه های لازم به مردم در سخنرانی ها و گفتگوهای خود، خواستار شکل گیری شورایی کارآمد با افرادی ولایی، مومن و خدمتگزار هستند.

برخی از مردم طبس خصوصا کسبه می گویند: انتظار داریم برخی از افراد که واقعا خود را در این جایگاه نمی بینند از داوطلبی خود انصراف بدهند تا کار شناسایی و انتخاب مردم راحت تر شده و افرادی کارآمد و خبره به این شورا راه یابند.

حجت الاسلام مهاجریان نیز در سخنرانی های متعدد خود ضمن دعوت از مردم برای حضوری پرشور در انتخابات آینده از آنها خواست با آگاهی، بصیرت و شناخت لازم، افرادی مومن، ولایی، دلسوز، متعهد و متخصص و آشنا به مشکلات شهر را انتخاب کرده و راهی نخستین شورای اسلامی شهر کنند.

نماینده مردم طبس در مجلس اظهار امیدواری کرد: تا با برگزاری انتخاباتی پرشور از سوی مردم، شورایی کارا، مقتدر و نیرومند همراه با تخصص و تعهد با افرادی آماده به خدمت شکل بگیرد و پیشرفت ها و موفقیت های این شهر با سرعت بیشتری ادامه یابد.

محمد علی عبدالله زاده با دعوت از مردم برای حضور در پای صندوق های رای از آنها خواست تا زمینه خلق یک حماسه سیاسی را فراهم کرده و افرادی اخلاق مدار، قانونگرا و مشتاق خدمت به مردم ، نظام و کشور را برای ریاست جمهوری و شوراها انتخاب کنند.

مردم و شهروندان فهیم طبسی  اما به عنوان انتخاب کنندگان اصلی اعضای شورای شهر معتقدند که باید شورای شهری قابل و درخور این شهر با کارایی بالا شکل بگیرد و افرادی با ایمان، شیفته خدمت ، خدمتگزار مردم همراه تخصص و تعهد به این مکان راه یابند.

افراد مدیر و آشنا با مشکلات مردم به شورا راه یابند

 یکی از شهروندان ساکن در طبس گفت: انتظار داریم افرادی دلسوز، مدیر، مدبر، وارد به کار و آشنا با مسائل شهر و شهرسازی و همچنین آشنا با مشکلات شهر و شهروندان به شورا راه یابند که این مهم با انتخاب درست مردم صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه افراد داوطلب باید انسان هایی مومن و متدین باشند، افزود: افراد متدینی که سواد کافی ندارند چندان برای شورا کارایی ندارند، باید افرادی متخصص و متدین به شورا راه یابند که مشکلات، کمبودها و نواقص شهری برطرف شود.

 لزوم توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی توسط اعضای شورا

این شهروند که خود را یک فرهنگی و کتابدار معرفی می کند، خواستار رفع مشکلات شهری از جمله مسائل فرهنگی اجتماعی و رفع کمبود کتابخانه های عمومی و همچنین ایجاد گذرگاه هایی برای عبور معلولان در معابر و اماکن عمومی شهر توسط اعضای منتخب شورا شد.

یک کارمند دولتی با بیان اینکه مردم باید حضور پرشور در انتخابات داشته باشند گفت: افرادی که به عنوان داوطلب در انتخابات شورای شهر شرکت می کنند و به شورا راه می یابند باید به مشکلات  و عمران و آبادانی شهر توجه داشته باشند.

مردم آگاهانه افراد مورد اطمینان را انتخاب کنند

این شهروند به عنوان یک کارمند خطاب به مردم اظهار داشت: مردم آگاهانه افرادی که به آنها اطمینان دارند را انتخاب کنند و به کسانی رای دهند که برای مردم کار کنند و تنها به فکر خود و منافع شخصی و گروهی شان نباشند.

خانمی که خود را دانشگاهی و ساکن طبس معرفی می کند، خطاب به داوطلبان حضور در شورای شهر طبس تاکید کرد: نامزدهای انتخابات شورا از همین حالا به مردم وعده وعیدی ندهند که نتوانند به آن عمل کنند.

نامزدها وعده وعید دروغ ندهند

وی گفت: داوطلبان به مردم دروغ نگویند و پارتی بازی، منافع شخصی و کسب درآمد و شهرت را فراموش کنند و فقط به خاطر خداوند، مردم و به نیت خدمتگزاری وارد این عرصه شوند چرا که منفعت طلب ها جایی در شورا ندارند.

شهروندی دیگر که خود را کارمند معرفی می کند گفت: داوطلبان به وظیفه خود در راستای قانون عمل کنند و مردم با انتخاب درست و بر اساس شناخت به افراد رای بدهند تا شورای شهری قوی و همراه با تخصص داشته باشیم.

مردم چهره های شناخته شده با عملکردهای مثبت را انتخاب کنند

روحانی طبسی که بیش از ۱۴ سال ساکن طبس بوده در این خصوص گفت: افرادی که بری حضور در انتخابات شوراها بعد از تایید صلاحیت وارد می شوند به قصد قربت ، برای رضای خدا وارد شده و اخلاص کامل داشته باشند.

وی با بیان اینکه داوطلبان باید فعالیت های جانبی خود را کنار بگذارند و تنها به فکر خدمت به مردم باشند خطاب به شهروندان گفت: مردم کسانی را انتخاب کنند  که دلسوز، متعهد، متخصص و چهره های شناخته شده با عملکردهای مثبت باشند.

دانشجوی ساکن طبس از یک خانواده فرهنگی به گفت: بهتر است افرادی که سودای منافع شخصی در سر دارند از هم اکنون فکر راهیابی به شورا را از سر خود بیرون کنند چرا که مردم افرادی خدمتگزار و دلسوز نیاز دارند، کسانی که پلی بین مشکلات آنها و مسئولان باشند.

وی اظهار داشت: شهروندان باید با شناخت و تحقیقات کافی افراد را انتخاب کنند و در این بین اسیر تبلیغات دروغ و عوام فریب نشوند، مردم باید وقت بگذارند و برای نامزد مورد نظر خود در شورا اطمینان حاصل کنند تا شورایی کارآمد شکل بگیرد و دردی از مردم دوا کرده و مشکلات شهری را کم کنند.

کسانی که توانایی کار ندارند،انصراف بدهند

محمدی که خود را از قشر کارگر می داند با بیان اینکه در شهر مشکلات بسیاری به چشم می خورد گفت: لازمه حل این مشکلات، شکل گیری شورایی با افراد دلسوز و متعهد است که باید دارای تخصص هم باشند.

وی از داوطلبان خواست در تبلیغات و معرفی خود به مردم وعده و وعیدی ندهند که در آینده نتوانند به آن عمل کنند و مردم را به خود و عموم مسئولان بدبین کرده و از همراهی با اجتماع  ناامید کنند، آنها باید از همین اول کار با مردم روراست باشند و اگر چنانچه این توانایی را در خود نمی بینند از حالا کنار بکشند  و انصراف بدهند تا راه برای افراد با کارایی بالا باز باشد.

داوطلبان آشنا به مشکلات شهر بوده و اهل عمل باشند

شهروندی دیگر که خود را کارمند معرفی می کند، معتقد است افرادی که انتخاب می شوند باید ولایی، متخصص، متعهد، مدیری کارآمد و آشنا به علم روز باشند، اهل شعار نباشند و بیشتر اهل عمل باشند و مردم هم باید با آگاهی این مشخصات را در افراد داوطلب جستجو کرده و آنها را انتخاب کنند.

وی گفت: انتظار ما از افرادی که داوطلب این جایگاه مهم در عرصه شهری شده اند، این است که آشنا به مشکلات شهر بوده و ضمن اینکه باید ساکن طبس باشند مشکلات را شناخته و جهت رفع آن تلاش کنند تا اعتماد مردم را به خود و مسئولان جلب کنند.

برخی برای حضور در شورا دندان تیز کرده اند

عباسی از شهروندان ساکن طبس بیان داشت: متاسفانه برخی برای حضور در شورای اسلامی طبس دندان تیز کرده و شنیده

می شود که هزینه بالایی برای این امر در نظر گرفته اند و برای این کار و راهیابی به شورا آماده هر هزینه ای هستند.

این شهروند در گفتگوی خود اضافه کرد: این افراد باید بدانند که جایی در شورا ندارند و مردم با آگاهی کامل در صحنه حضور داشته و با شناسایی این افراد سعی خواهند کرد تا شورایی بدون افرادی منفعت طلب تشکیل شود و تخصص و تعهد لازم را داشته باشد.

انجام تحقیقات و شناخت کافی از سوابق و عملکرد داوطلبان توسط مردم

بزودی با انتخاباتی پرشور و حضوری آگاهانه ار سوی مردم، شورای اسلامی  هفت نفره شهر برابر قانون شکل می گیرد و باید منتظر بود و دید تا مردم به عنوان انتخاب کنندگان اصلی چه کسانی را راهی شورای شهر طبس خواهند کرد.

به گفته معاون استاندار و فرمانداز طبس  ۴۲ نفر احراز صلاحیت شده در طبس هستند که تنها ۷ نفر کرسی های شورای شهر را به خود اختصاص خواهند داد.

در این بین آنچه رعایت آن از سوی شهروندان طبسی لازم و ضروری است، انجام تحقیقات لازم و شناخت کافی از سوابق و عملکرد داوطلبان تایید صلاحیت شده است که در این راستا مدنظر قرار دادن توصیه های امام جمعه و مسئولان از اولویت برخوردار است و باید با بکارگیری این توصیه ها با حضور حداکثری، آگاهانه و پرشور خود گامی مهم در راستای آبادانی شهر بردارند.

مردم باید با دید باز و بصیرت لازم، افراد دلسوز، متخصص، متعهد و گروه ها و ائتلاف های خدمتگزار و خادم ملت را تشخیص و نشان دهند چه کسانی شایستگی حضور در نخستین شورای اسلامی پایتخت اداری و مسکن مهر کشور را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =