امدادرسانی به ۳۸ نفر در پی بارش برف و باران در خراسان‌جنوبی

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته نیروهای هلال‌احمر به ۹ مورد حادثه امدادرسانی کردند که در این مأموریت‌ها به ۳۸ حادثه‌دیده امدادرسانی شده است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد حمزه اسعدزاده صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته نیروهای هلال‌احمر به ۹ مورد حادثه امدادرسانی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه هفت مورد از این مأموریت‌ها در حوادث جاده‌ای و دو مورد مربوط به برف و کولاک بوده است، بیان داشت: در این مأموریت‌ها به ۳۸ حادثه‌دیده امدادرسانی شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی تبیین کرد: ۳۱ نفر از حادثه‌دیده‌ها در حوادث جاده‌ای و هفت نفر گرفتار در برف و کولاک از خدمات امدادی بهره‌مند شده‌اند.

اسعدزاده با بیان اینکه ۳۱ نیروی هلال‌احمر در قالب ۱۳ تیم عملیاتی به این حوادث امدادرسانی داشته‌اند، افزود: همچنین ۱۳ خودرو امدادی شامل هفت دستگاه آمبولانس و شش خودروی نجات در این حوادث به‌کارگیری شده است.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت سه مورد عملیات رهاسازی توسط نیروهای هلال‌احمر برای هفت حادثه دیده انجام شده، خاطرنشان کرد: با توجه به لغزندگی جاده‌ها، از رانندگان خواستاریم از سفرهای غیر ضرور پرهیز و در صورت لزوم، سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب با خودرو جلویی را رعایت کنند.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح/ی


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.