ممنوعیت‌های جدید برای رستوران‌ها و تالارها در مناطق قرمز کرونایی

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صمت خراسان‌جنوبی گفت: ‏فعالیت تمامی رستوران‌ها، فست‌فودها و مراکز تهیه و توزیع موادغذایی در شهرهای قرمز فقط به صورت بیرون‌بر است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، علی تهوری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: با توجه به  قرار گرفتن تعدادی از شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز کرونایی و روند افزایشی تعداد بیماران مبتلا به کرونا و با توجه به مصوبات ستاد ملی کرونا و ستاد کرونای استان فعالیت تالارهای پذیرایی و رستوران‌ها به‌صورت پذیرش مهمان است.

وی بیان داشت: با توجه به ضرورت و اهمیت سلامت مردم به جهت جلوگیری و کنترل  انتشار ویروس کرونا، تمام واحدهای صنفی مجاز به فعالیت نیز در کل استان بیش از پیش موظف به رعایت پروتکل‌ها و عدم پذیرش مشتری بدون ماسک هستند.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صمت خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه بازرسان سازمان، اتاق اصناف، اتحادیه های صنفی و اماکن بر فعالیت واحدهای صنفی در دو شیفت صبح وعصر نظارت دارند افزود: در صورت فعالیت باشگاههای ورزشی و پذیرش مهمان در رستورانها و تالارهای پذیرایی واحد های مذکور ضمن اعمال تخلف ،توسط پلیس اماکن پلمپ خواهند شد.

تهوری با بیان اینکه استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در واحدهای صنفی الزامی است، تصریح کرد: متصدیان واحدهای صنفی از ارائه خدمت و فروش کالا به مشتریان فاقد ماسک و کسانی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند در واحد صنفی خودداری نمایند.

وی در پایان گفت: در صورت عدم استفاده متصدی واحد صنفی و مشتری از ماسک، متخلفان به اتهام عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به تعزیرات معرفی خواهند شد.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + پنج =