«مهدی بهترین» سکان‌دار شهرداری بیرجند شد

پس از گذشت ۴۲ روز از فعالیت شورای شهر سرانجام بیست و هفتمین شهردار بیرجند انتخاب شد و دکتر «مهدی بهترین» از بین ۵ گزینه (مهدی بهترین، علی عدل، انوری، عظیم‌زاده و کمیلی‌دوست) با اکثریت آراء به عنوان شهردار بیرجند انتخاب شد!

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، ۱۴ مردادماه جاری شورای اسلامی شهر بیرجند در دوره ششم فعالیت خود را برای یک دوره چهار ساله آغاز کرد.

یکی از وظایف شورای شهر انتخاب شهردار است که شورای شهر بیرجند طی جلسه‌ای با رأی اکثریت و به‌عنوان اولین مصوبه تصمیم گرفت اداره شهرداری را تا زمان تعیین شهردار به «علی عدل معاون عمرانی شهرداری بیرجند»  واگذار کند.

پس از آن گمانه‌زنی‌ها برای انتخاب شهردار برگزار شد و اعضای شورای بدون حضور رسانه‌ها مراحل انتخاب شهردار را گذراندند.

پس از گذشت ۴۲ روز از فعالیت شورای شهر سرانجام بیست و هفتمین شهردار بیرجند انتخاب شد و دکتر «مهدی بهترین» از بین ۵ گزینه (مهدی بهترین، علی عدل، انوری، عظیم‌زاده و کمیلی‌دوست) پست شهرداری با اکثریت آراء به عنوان شهردار بیرجند انتخاب شد!

امام خمینی(ره) معتقد بودند اگر مردم در تصمیم‌گیری‌ها دخالت نداشته باشند و خودشان را در امور سهیم ندانند، هیچ کاری به‌خوبی اتفاق نمی‌افتد، به همین دلیل مجلس را در رأس امور می‌دانستند بنابراین مشارکت مردم در انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شوراهای اسلامی در شهرها و روستاها اهمیت این مسئله را نشان می‌دهد.

شفافیت حلقه مفقوده در شوراهای اسلامی شهر و روستاها است، مردم باید از روند تصمیم‌گیری در جلسات شورای شهر و روستا اطلاع داشته باشند چراکه این شفافیت به کاهش تخلف و فساد در بدنه شورا کمک بزرگی می‌کند و همچنین اعتماد عمومی را نیز جلب خواهد کرد.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 1 =