خدمت رسانی به مردم در «هفته بسیج» / ۴۲ برنامه شاخص در خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سرهنگ «رضا هزاری» روز چهارشنبه در نشست خبری «هفته بسیج» به اهمیت و جایگاه بسیج اشاره و اظهار داشت: کارنامه درخشان ۴۲ ساله شجره طیبه بسیج نشان می‌دهد که هر زمان انقلاب نیاز داشته بسیجیان حضور پیدا کردند و طعم شیرین خدمات بسیج را به ذائقه مردم چشانده‌اند‌.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی افزود: بسیج یادآور فرمان حضرت امام خمینی (ره) است که در ابتدای انقلاب اسلامی برای حفظ انقلاب و نگهداری از آن تأسیس شد.

وی از اجرای هزار و ۵۸۹ برنامه در قالب ۴۲ عنوان محوری توسط پایگاه‌ها و ناحیه‌ها و اقشار بسیج در این هفته خبر داد و افزود: دیدار بسیجیان با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، تجلیل از بسیجیان و مدیران موفق بسیجی، تقویت طرح شهید سلیمانی در مقابله با کرونا و اجرای واکسیناسیون و تقدیر از فعالان این حوزه، آغاز پویش نذر خون بسیجیان، میقات صالحین، برپایی میز خدمت، نواختن زنگ بسیج و اجرای برنامه در سامانه شاد، دیدار با خانواده معظم شهدا، عطرافشانی گلزار شهدا، همایش دیدار سران اهل سنت و ائمه جمعه، رونمایی از تولیدات فرهنگی و هنری، نشست های گفتمانی و روشنگری، انتشار و پخش فیلم های ارزشی، گشت محله محور و طرح همگام با کشاورز از جمله برنامه های پیش بینی شده برای اجرا در هفته بسیج امسال است.

وی تصریح کرد: در ابتدای هفته بسیج رزمایش جهادگران خراسان‌جنوبی را در قالب ۳۰۰ گروه جهادی در زمینه‌های متنوع خدمت رسانی خواهیم داشت. 

هزاری با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی در هفته بسیج نیز با قوت ادامه خواهد داشت، افزود: رزمایش اقتدار بسیجیان روز چهارشنبه ۳ آذرماه با حضور ۱۰ هزار بسیجی در سراسر استان برگزار و در اختتامیه طرح شکوه هجرت از ۷۵ جهادگر برتر استان تجلیل خواهد شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی تصریح کرد: ۲۶ پروژه عمرانی بسیج سازندگی شامل آبرسانی، استخر ذخیره آب، احیا و مرمت قنوات، کانال انتقال آب و دیوار ساحلی با اعتبار ۱۱۳ میلیارد و ۱۷ میلیون ریال در هفته بسیج افتتاح خواهد شد. 

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه و جشنواره استانی «پایگاه های اسوه بسیج» در حسینیه جماران بیرجند، تصریح کرد: در همین راستا ۱۳ پایگاه بسیج برتر شناسایی شده در سطح استان در قالب این نمایشگاه فعالیت های خود را به مدت سه روز در معرض نمایش عموم خواهند گذاشت.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه و جشنواره استانی «پایگاه های اسوه بسیج» در حسینیه جماران بیرجند، تصریح کرد: در همین راستا ۱۳ پایگاه بسیج برتر شناسایی شده در سطح استان در قالب این نمایشگاه فعالیت های خود را به مدت سه روز در معرض نمایش عموم خواهند گذاشت.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی در پایان بیان کرد: به مناسبت هفته بسیج همایش اختتامیه گروه های جهادی(شکوه هجرت) و تقدیر از ۷۵ جهادگر برتر استان نیز روز چهارشنبه ۳ آذرماه برگزار می شود.

انتهای پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 6 =