۱۴۰ بیمار کرونایی در خراسان جنوبی شناسایی شدند/ فوت ۲ بیمار

«سید محمد موسوی میرزایی» امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از بیرجند اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا ۱۰۱ هزار و ۴۴۱ آزمایش در خراسان‌جنوبی انجام شده است که از این تعداد ۶۵ هزار و ۸۰۴ آزمایش منفی و ۳۵ هزار و ۶۳۷ آزمایش نیز مثبت بوده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان‌کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۲۸ آزمایش انجام شده که بر اثر آن ۶۶ مورد مثبت شناسایی شده است که ۱۹ نفر بستری و ۴۷ نفر نیز سرپایی بوده است.

موسوی میرزایی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۵۳۰ آزمایش سریع انجام شده که در این آزمایش‌ها نیز ۷۴ بیمار کرونایی شناخته شده است، گفت: در مجموع طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۰ بیمار کرونایی شناسایی شده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۲۶ بیمار تنفسی در بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی بستری هستند، گفت: همچنین ۹۴ بیمار کرونا مثبت بستری داریم که ۲۵ نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه حال چهار نفر از بیماران وخیم است، گفت: با فوت دو نفر از بیماران کرونایی متأسفانه در مجموع تعداد فوتی‌های ناشی از این ویروس در خراسان‌جنوبی به هزار و ۲۳۴ نفر رسید.

موسوی میرزایی با اشاره به اینکه در مجموع ۹۹۶ هزار و ۷۰۵ دوز واکسن در خراسان‌جنوبی تزریق شده است، ادامه‌داد: از این تعداد ۵۳۸ هزار و ۶۰۵ دوز مربوط به نوبت اول و ۴۵۳ هزار و ۴۱۳ دوز مربوط به نوبت دوم بوده است.

انتهای پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 15 =