۶.۵ درصد ابتلای دانش آموزان خراسان جنوبی به کرونا مورد تایید نیست

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، «محمدعلی واقعی» مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ظهر امروز در نشست خبری در مورد آمار اعلام شده مبنی ابتلای ۶.۵ درصد دانش آموزان خراسان جنوبی به کرونا، اظهار داشت: در خراسان جنوبی ۱۸۲ هزار دانش آموز داریم که اگر این ۶.۵ درصد درست باشد باید ۱۱ هزار دانش آموز استان درگیر کرونا باشند در حالی که اینگونه نیست و این درصد مورد تأیید اداره کل آموزش و پرورش استان نیست.

وی افزود: طبق آخرین آماری که دانشگاه علوم پزشکی روز شنبه این هفته به آموزش و پرورش اعلام کرده بیش از ۸۰ درصد مدارس استان دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می کنند اکنون چگونه می تواند ۶.۵ درصد دانش آموزان استان طی هفته دوم آذر درگیر کرونا شده باشند در صورتی که هیچ دانش آموز بستری به دلیل کرونا در بیمارستان های استان نداریم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان داشت: آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی با توجه به مستنداتی که خودشان در مورد میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مدارس به ما ارائه کردند در بحث ابتلای ۶.۵ درصد دانش آموزان به کرونا مورد تأیید آموزش و پرورش نیست.

واقعی عنوان کرد: بیش از ۹۵ درصد همکاران و بیش از ۹۱.۳۳ درصد دانش آموزان استان واکسن دریافت کردند.

وی با بیان اینکه غربالگری در بیش از ۹۷ درصد مدارس استان انجام می شود، افزود: با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی توسط دانش آموزان اگر موارد اندکی دانش آموزی ماسک نداشته باشد یا برخی از دانش آموزان در کنار هم باشند به آن ها تذکر داده و در صورت نیاز ماسک داده می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان داشت: مدارس خراسان جنوبی از نظر رعایت شیوه نامه های بهداشتی امن بوده از ابتدای شیوع کرونا بیش از ۲ میلیارد تومان اعتبار به حساب مدارس به عنوان سرانه بهداشتی واریز شده است.

واقعی اضافه کرد: توزیع ۲۲ هزار لیتر صابون مایع، ۲۴۰ هزار ماسک و ۹ هزار بسته بهداشتی از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی با بیان اینکه از سوم مهر ماه مدارس روستایی، عشایری و کاردانش استان بازگشایی شده، افزود: از ۱۵ آبان بازگشایی مدارس متوسطه نوبت دوم و از ابتدای آذر براساس دستورالعمل های بهداشتی مدارس ابتدایی و متوسطه اول بازگشایی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی مطرح کرد: سال گذشته بحث گندزدایی و ضدعفونی مدارس استان با اعتبار کافی انجام شده و باتوجه به اینکه سلامت دانش آموزان اولویت اول ما است بحث ضدعفونی مدارس امسال انجام و می شود.

واقعی با بیان اینکه نیرو با پست خدمتگذار در همه مدارس استان نداریم، گفت: مدیران مدارس با همکاری اولیا و گروه های جهادی بسیج کار ضدعفونی مدارس را انجام می دهند.

وی اظهار داشت: به دلیل اینکه بتوانیم خدمات کافی به دانش آموزان بدهیم فضای آموزش حضوری است و تأکید شده غربالگری در بدو ورود به مدارس انجام شود ضمن اینکه ابتدای بازگشایی هر دوره تحصیلی شورای بهداشتی مدارس فعال بوده و نظارت مستمری بر مدارس وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه همه مدراس استان مکلف اند از حضور دانش آموز و همکار مشکوک به کرونا خودداری کنند، تبیین کرد: به خانواده ها اعلام شده چنانچه موردی از کرونا در خانواده باشد دانش آموز به مدرسه نرود ضمن اینکه به مرکز آموزشی اطلاع داده شود و دانش آموز تا پایان دوره قرنطینه خانوادگی اجازه حضور در مدرسه را ندارد.

واقعی تأکید کرد: در حال حاضر آموزش حضوری که شاهد هستیم با ۵۰ درصد ظرفیت کلاس و با تعداد ۱۵ دانش آموز، رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است.

وی گفت: به مدارس اعلام شده چنانچه چند دانش آموز در کلاس درگیر کرونا باشند آن کلاس تعطیل و به صورت مجازی اداره شود و چنانچه دانش آموزانی در چند کلاس درگیر باشند تمام مرکز آموزش تعطیل و آموزش به صورت مجازی و غیر حضوری انجام می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در مورد نحوه برگزاری امتحانات، تبیین کرد: امتحانات در تمامی پایه‌ها به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/۳۶۳۵/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 2 =