بازدید «قناعت» از ۲ طرح صنعتی در «نهبندان»/ ۱۲۹ نفر شاغل می‌شوند

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از نهبندان، در ادامه سفر یک روزه «جواد قناعت» استاندار خراسان‌جنوبی به شهرستان نهبندان، بازدید از طرح اکسید منیزیم در شهرک صنعتی شهرستان نهبندان انجام شد و این بازدید با همراهی نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی بود.

این طرح که با سرمایه‌گذاری۱۱۰ میلیارد تومانی شرکت سدید سرام در حال اجراست، در حال حاضر حدود ۵۵ در صد پیشرفت فیزیکی دارد و بررسی شرایط موجود و رفع موانع از مسیر اجرای این طرح از اهداف این بازدید بود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از فارس؛ عملیات اجرایی طرح اکسید منیزیم در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۸ آغاز شده و بنا به برنامه‌ریزی‌های سرمایه‌گذار بخش خصوصی تا پایان سال جاری راه‌اندازی می‌شود تا زمینه اشتغال ۵۵ نفر را فراهم آورد.

بازدید از طرح کنسانتره آهن در شهرک صنعتی نهبندان از دیگر برنامه‌های این سفر بود که با هدف بررسی روند اجرای کار و میزان پیشرفت فیزیکی این طرح صورت گرفت.

عملیات اجرایی طرح کنسانتره آهن با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد تومانی شرکت نیک امیدواران پیراکان در بهمن‌ماه سال ۹۸ کلنگ‌زنی شد.

ظرفیت تولید این واحد صنایع معدنی در فاز اول ۳۰۰ هزار تن در سال است و طبق اعلام سرمایه‌گذار در بهمن‌ماه به صورت رسمی افتتاح می‌شود تا زمینه‌ساز اشتغال برای ۷۴ نفر باشد.

با توجه به اعلام آمادگی سرمایه‌گذار، پیگیری‌ها و اقدامات لازم برای توسعه و اجرای فاز ۲ این طرح صورت گرفته تا با سرمایه‌گذاری ۱۱۳ میلیارد تومان، ۳۰۰ هزار تن در سال به ظرفیت تولید این مجموعه اضافه شود.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 7 =