راز پولشویی باند مواد مخدر برملا شد/ ۵ میلیارد عواید نامشروع حاصل از مواد افیونی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سردار «ناصر فرشید» فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با دریافت گزارشی مبنی بر این که اعضای یکی از باندهای معروف قاچاق مواد مخدر که به اتهام حمل موادافیونی در زندان به سر می‌برند دارای اموال و دارایی‌های بسیاری هستند و این در حالی است که هیچ فعالیت اقتصادی انجام نداده‌اند که این موضوع توسط مأموران پلیس پیگیری شد.

وی بیان داشت: با توجه به عدم فعالیت اقتصادی قاچاقچیان دستگیر شده به نظر می‌رسید این اموال از راه قاچاق مواد مخدر حاصل شده که شناسایی این اموال توسط مأموران پلیس امنیت اقتصادی خراسان‌جنوبی پیگیری شد.

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی افزود: مأموران با بهره‌گیری از امکانات فنی، استعلام، پیگیری‌های لازم و بررسی حساب‌های بانکی و اسناد و مدارک و کارت‌های کشف شده از متهمان در زمان دستگیری به این نتیجه رسیدند عواید نامشروع حاصل از خرید و فروش مواد مخدر بالغ بر ۵۵ میلیارد ریال است.

فرشید تصریح کرد: در ادامه بررسی این پرونده، یک دستگاه خودروی سنگین کشف شد که گزارشی در خصوص اموال و دارایی‌های متهمان به مراجع قضایی ارسال و این اموال با دستور مقام قضایی توقیف شد.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =