راه‌اندازی بازارچه «یزدان» طی ۳ ماه آینده/ اشتغال‌زایی در مرز توأم با امنیت خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از زیرکوه، «حسن کاظمی‌قمی» مشاور رئیس جمهور در امور افغانستان با حضور در شهرستان زیرکوه از گمرک مرزی یزدان بازدید و ضمن دیدار با مسئولان استانی و شهرستان زیرکوه، آخرین وضعیت مبادلات تجارتی در این بازارچه مرزی را مورد بررسی قرار داد.

«کاظمی‌قمی» در بازدید از بازارچه یزدان، اظهار داشت: به دلیل حجم جمعیت موجود در اطراف این بازارچه به طور جدی دنبال خواهیم کرد تا یکی از فعالیت‌های مهم بازارچه برای تأمین نیازهای این جمعیت صورت گیرد.

وی با بیان اینکه طرح‌های توسعه‌ای بازارچه یزدان باید آغاز شود، بیان داشت: این بازارچه توجیه اقتصادی خوبی دارد و ظرفیت توسعه آن فراهم شده است و می‌تواند محلی فعال برای تجارت پیله وران مرزی باشد.

مشاور رئیس جمهور در امور افغانستان با اشاره به اینکه باید تجارت دو سویه در بازارچه یزدان صورت گیرد، ادامه داد: در افغانستان محصولاتی وجود دارد که هم نیاز کشور ایران است و هم می‌تواند ترانزیت شود و باید تمهیداتی ایجاد کنیم تا بتوانیم تراز تجاری دو کشور را در این نقطه افزایش دهیم.

کاظمی‌قمی با اشاره به اینکه بازارچه یزدان به دلیل داشتن موقعیت و مساحت خوب می‌تواند باعث توسعه بحث تجارت در این منطقه شود، مطرح کرد: اشتغالزایی برای مرزنشینان یکی از دلایل مهم ایجاد بازارچه‌های مرزی محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: اشتغالزایی در مرز توأم با امنیت خواهد بود و خوشبختانه طبق گزارشات منطقه یزدان یکی از امن‌ترین نقطه مرزی در کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − سه =