عزت مسلمانان باید حفظ شود

آیت الله نوری همدانی در دیدار وزیر امور خارجه با ایشان، حفظ عزت و عظمت مسلمانان را دستور موکد قرآن کریم دانست.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حسین امیر عبداللهیان با سفر به قم، با شماری از علما و مراجع تقلید از جمله آیت الله حسین نوری همدانی دیدار و گفتگو کرد.

 

در این دیدار، آیت الله نوری همدانی اظهار داشت: یکی از دستور‌های موکد اسلام حفظ عزت و عظمت مسلمانان در مقابل دشمنان است و مسلمانان باید همواره عزت و اقتدار خویش را حفظ کنند، از این رو باید در برجام خطوط قرمز و مصالحه ملت حفظ و موضوع افغانستان به طور جدی پیگیری شود.

وی به دشمنی استکبار جهانی اشاره کرد و افزود: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا همواره درصدد استعمار ملت‌های مسلمان بوده و هست، از آغاز پیروزی نظام اسلامی هر روز شاهد توطئه‌ها و فتنه انگیزی آنان بوده‌ایم، ولی به عنایت پروردگار و رهبری حکیمانه امام راحل و رهبر معظم انقلاب و هوشیاری مردم و مسئولان تمام آن‌ها نقش بر آب شد و ایران اسلامی با حفظ اقتدار توانست قدرتمندتر از هر روز در مقابل زیاده خواهی‌های استکبار جهانی بایستد.

وی آمادگی دفاعی در مقابل دشمنان را بسیار ضروری و داشتن بصیرت و آگاهی به اوضاع زمان را بسیار مهم دانست و افزود: متاسفانه حکومت‌های سلطه‌گر غربی با اختلاف افکنی و درگیری میان مسلمانان به دنبال مقاصد شوم خود هستند، امروز اوضاع در یمن، عراق، افغانستان، لبنان، بحرین و سوریه تنها به نفع استکبار است که باید ملت‌های مسلمان در مقابل این فتنه‌ها بیدار و هوشیار باشند، باید توجه داشت مذاکره خوب است و باید انجام شود، اما با توجه به سوابق و عهدشکنی‌ها اعتماد کار سختی است.

آیت الله نوری همدانی فعالیت وزارت خارجه در این چند ماه اخیر را مثبت ارزیابی کرد و گفت: شخص وزیر خارجه انقلابی و پیگیر و توانمند است.

این مرجع تقلید مساله فلسطین را موضوع مهمی دانست و افزود: از صهیونیست نباید غافل بود، این رژیم نامشروع و غیر قانونی است و در هر حال مشغول ضربه زدن می‌باشد و در طی مذاکره‌های برجام نیز از هیج ضربه‌ای خودداری نمی‌کند.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 1 =