اجرای طرح غربالگری و آموزش خود مراقبتی ایدز در «بیرجند»

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، «حسین ذاکریان» رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان بیرجند صبح امروز در جمع خبرنگاران،  با بیان اینکه کار کنترل بیماری ایدز سخت تر از سایر بیماری‌های عفونی دیگر است، اظهار داشت: سیر این بیماری موجب شده تا استفاده از راهکارهای پیشگیرانه و خود مراقبتی با ارائه برنامه‌های آگاهی دهی بیشتر به مردم در دستور کار قرار گیرد.

وی بیان داشت: تجربه کسب شده از دیگر جوامع بشری دنیا حاکی از این است که مؤثرترین راهکار برای کنترل این بیماری اطلاع‌رسانی فراگیر ، جامع و مستمر بویژه از طریق جلب نظر مخاطبان نوجوان و جوان است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بیرجند با اشاره به برپایی ایستگاه مراقبت، درمان و پیشگیری از بیماری ایدز توسط اعضاءیکانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی و اورژانس شهرستان بیرجند، افزود: این طرح طی دو روز  برای عموم مردم در سطح شهر بیرجند اجرا شده است.

ذاکریان با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح آموزش پیشگیری از بیماری و همچنین فرهنگ سازی در خصوص برخورد مناسب با افراد مبتلا به ایدز است، گفت: در این بازه زمانی تعداد ۱۷۵ فرد تست غربالگری اورژانسی HIV انجام داده‌اند.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 2 =