آغاز عملیات اجرایی طرح‌های آبرسانی محرومیت‌زدایی در خراسان‌جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، بمناسبت گرامیداشت هفته بسیج سازندگی عملیات اجرایی احداث استخر ذخیره آب در روستای خانکوک شهرستان فردوس آغاز شد.

این استخر ذخیره آب با حجم ۳۰۰ متر مکعب با مشارکت مدیریت جهاد کشاورزی، بسیج سازندگی و مالکین چاه موتور با اعتبار بالغ بر یک میلیارد ریال با اهدف افزایش بهره‌وری آب این چاه موتور احداث می‌شود.

همچنین در مراسمی با حضور فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری و مسئولان شهرستانی و خراسان‌جنوبی عملیات آبرسانی به ۱۳ روستای شهرستان درمیان آغاز شد.

این طرح در قالب پروژه‌های محرومیت‌زدایی قرارگاه‌های امام حسن مجتبی(ع) نیروی زمینی سپاه و با نام مجتمع آبرسانی خونیک چهارتنگ انجام می‌شود.

طرح آبرسانی به ۱۳ روستای شهرستان درمیان توسط قرارگاه عملیاتی شهید ناصری با همکاری آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی به طول ۲۳ کیلومتر خط انتقال انجام می‌شود و با اجرای این طرح ۲۱۱ خانوار از این نعمت برخوردار می‌شوند.

پیش از این نیز ۲ پروژه آبرسانی مجتمع خیرآباد و اشک با بهره‌مندی ۴۵۰ خانوار توسط قرارگاه عملیاتی شهید ناصری  به اتمام رسید و توسط فرمانده نیروی زمینی سپاه  افتتاح گردید.

انتهای‌ پیام/۶۹۰۱۴/ب


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − دو =