ممنوعیت هرگونه افزایش قیمت بدون مصوبه ستاد تنظیم بازار

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد اشرفی، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی صبح امروز در کارگروه تنظیم بازار استان، اظهار داشت: مردم استان می‎توانند اعتراضات یارانه‌ای خود را از جمله اعتراض به دهک‌بندی در سامانه حمایت ثبت کنند.

وی بیان داشت: افرادی که تاکنون یارانه نقدی دریافت کرده‌اند اما در آخرین اقدامات، مشمول دریافت یارانه نشده‌اند یا نسبت به دهک‌بندی گلایه‌مند هستند، می‌توانند برای درج اعتراض خود اقدام کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی تبیین کرد: این افراد می‌توانند از طریق ارسال کد ملی سرپرست خانوار به سرشماره  ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ از وضعیت دهک خود مطلع شده و اعتراض خود را ارائه کنند، سامانه حمایت به نشانی  hemayat.mcls.gov.ir  نیز جوابگوی اعتراضات مردمی است.

سامانه ثبت‌نام جاماندگان اعلام می‌شود

اشرفی تصریح کرد: افرادی که به هر دلیل از سال ۹۳ یارانه نقدی دریافت نکرده‌اند و یا در سامانه یارانه نقدی ثبت‌نام نداشته‌اند، منتظر بمانند سازمان هدفمندی یارانه‌ها طی چند روز آینده سامانه‌ای را برای ثبت‌نام افراد معرفی خواهد کرد.

وی گفت: شاید اعلام شود که برخی کالاها متأثر از کالاهای اعلام شده هم افزایش قیمت دارد اما هر کالایی که نیاز به افزایش قیمت داشته باشد باید مسیر قانونی آن از طریق سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان طی شود و در ستاد تنظیم بازار کشور به تصویب برسد.

«عباس جرجانی» رئیس سازمان صمت خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۹ هزار و ۷۲۳ مورد بازرسی از واحدهای صنفی انجام شده که در این زمینه ۴۳۳ پرونده تخلف به ارزش ۷ هزار و ۷۹۱ میلیون ریال تشکیل شده است.

وی بیان داشت: از زمان آغاز طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها تاکنون ۴ هزار و ۷۷۰ فقره بازرسی توسط این سازمان انجام شده که در این راستا ۱۳۴ پرونده به ارزش ۲ هزار ۱۴ میلیون ریال تشکیل شده است.

کشف ۴۰ تن قند و ۳ تن روغن خوراکی

رئیس سازمان صمت خراسان‌جنوبی اعلام کرد: در زمان اجرای این طرح ۴۰ تن و ۵۰۰ کیلوگرم قند، ۳تن و ۲۴۰ کیلوگرم روغن خوراکی و ۵۳ تن نهاد دامی کشف شده و در این زمینه ۶ پرونده تشکیل شده است.

جرجانی با اشاره به افزایش قیمت کالاها در بازار استان طی هفته گذشته، خاطرنشان کرد: در زمینه سیب‌زمینی، پیاز و گوجه‌فرنگی در استان کاهش قیمت داریم و قیمت میلگرد ۸ نیز در استان ۴ درصد و قیمت خیار هم ۱۸ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/۳۶۳۵/ب


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =