هوشمندسازی توزیع سوخت راهی برای مهار قاچاق است

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، یدالله وحدانی‌نیا، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی ظهر امروز در اولین نشست کارگروه انجام اقدامات و تدابیر پیشگیرانه در حوزه قاچاق کالا و ارز با محوریت کارگروه‌های مرکزی و استانی، اظهار داشت: مبارزه با قاچاق  کالا باید طوری صورت گیرد که این کار برای افراد صرفه اقتصادی نداشته باشد.

وی با بیان اینکه با توجه به مشکلات ایجاد شده در حوزه سوخت، با قاچاقچیان برخورد قضایی و قاطع می‌شود، بیان داشت: هرگونه اقدام برای جلوگیری از قاچاق کالا و ارز به‌ویژه در مورد سوخت باید بازدارنده باشد و دستگاه‌های متولی نظارت‌ها را در این حوزه تشدید کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری همواره بر مبارزه قاطع با قاچاق و به موازات آن حوزه پیشگیری و هوشمندسازی تأکید دارند، تصریح کرد: بخشی از فرصت‌ها برای متخلفان نشأت گرفته از فرصت‌سوزی‌ برخی مسئولان است.

وحدانی‌نیا ادامه داد: اینکه قانونگذار بیش از یک دهه از تصویب قانون مبارزه با قاچاق، اصلاحاتی را انجام می‌دهد نشان‌دهنده خلأهایی است که باید روزنه‌ها بسته شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی هوشمندسازی توزیع سوخت را از عوامل بازدارنده قاچاق ذکر و مطرح کرد: به هر میزان که لازم باشد باید هوشمندسازی توزیع سوخت را در دستور کار قرار دهیم.

بر لزوم استفاده از کالای داخلی و نقش رسانه‌ها در راستا تبیین و ترویج این مهم تأکید و مطرح کرد: دشمن امروز از کاه، کوه می‌سازد و از صف‌های خودروها برای دریافت سوخت، سوء‌استفاده می‌کند.

انتهای پیام/۳۶۳۵/ب


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + یک =