سند جامع محرومیت‌زدایی خراسان‌جنوبی تدوین می‌شود

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی، جواد قناعت، استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به دیدار خود با دبیر قرارگاه امام حسن مجتبی(ع)، اظهار داشت: بنا به تصمیمات اخذ شده در این جلسه، مقرر شد با تدوین این سند و با استفاده از ظرفیت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) طی مدت پنج سال به محرومیت‌زدایی از مناطق کمتر توسعه یافته استان بپردازیم و این نقشه راه کلان در رفع مشکلات از مناطق روستایی و مرزی استان بسیار مؤثر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در این دیدار درخصوص مسائل و مشکلات متعددی در حوزه روستایی استان بحث و تبادل نظر شد، بیان داشت: با عنایت به اینکه بخش زیادی از روستاهای استان به وسیله تانکر آبرسانی می‌شوند، همراهی قرارگاه برای اجرای مجتمع‌های آبرسانی روستایی و رفع این نیاز اساسی از مطالبات مطرح شده بود.

استاندار خراسان‌جنوبی ادامه داد: فرسودگی شدید در شبکه آب روستایی استان که باعث هدر رفت ۴۰ درصدی آب می‌شود هم از دیگر مباحثی بود که عنوان شد.

قناعت افزود: در این جلسه درخصوص وضعیت نامطلوب راه‌های روستایی و ضرورت اجرای طرح‌های آبخیزداری با توجه به کمبود آب ناشی از خشکسالی‌های چندین ساله نیز بحث شد.

وی با اشاره به موضوع حاشیه‌نشینی و مشکلات مناطق حاشیه شهر بیرجند، خاطرنشان کرد: ورود قرارگاه به این موضوع و رفع نیازهای محلات حاشیه شهر در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی از دیگر درخواست‌های مطرح شده در این دیدار بود.

استاندار خراسان‌جنوبی تصریح کرد: ضرورت ایجاد صنایع فرآوری محصولات کشاورزی با توجه به ظرفیت‌های استان در زمینه تولید زرشک، زعفران و عناب و با سرمایه‌گذاری قرارگاه از پیشنهادهای ما بود که مورد موافقت واقع شد.

قناعت متذکر شد: برای تحقق این موضوع، مقرر شد پنج طرح اصلی با قید ضرورت اجرا، ظرفیت‌های موجود، جامعه هدف، نتایج و پیامدهای اجرای طرح‌ها و غیره توسط استان نوشته و ارائه شود تا جهت پیگیری و اجرا در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: بنا به تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه، مقرر شد تمامی نیازهای استان در حوزه روستایی احصا شده تا در نشست هفته آینده با دبیر قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) تصمیم‌گیری و عملیاتی شود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از فارس؛ این جلسه با حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور، فرمانده سپاه انصارالرضا(ع)، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مسئول بسیج سازندگی استان همراه بود.

انتهای پیام/۳۶۳۵/ب


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − سه =