معاون وزیر خارجه: ارزآوری برای کشور اولویت دیپلماسی اقتصادی است – طبس نیوز

معاون وزیر خارجه: ارزآوری برای کشور اولویت دیپلماسی اقتصادی است

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه روز پنجشنبه در نشست شورای ساماندهی مبادلات مرزی خراسان جنوبی که در سایت مرزی ماهیرود برگزار شد، اظهار داشت: معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه وظیفه و هدف آن ارزآوری برای کشور است که در کنار آن ایجاد شغل را هم داریم زیرا با ورود ارز به کشور خیلی از مباحث به چرخش در می‌آید و مشکلات ما رفع می‌شود.

وی گفت: ۱۰ مولفه را تعریف کردیم و با این مولفه‌ها مسائل تامین ارز را برای کشور دنبال می‌کنیم که یکی از آنها صادرات و دیگری واردات مفید است.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به همجواری استان خراسان جنوبی با کشور افغانستان ادامه داد: در ۲ دهه اخیر تحولات زیادی در مرز خراسان جنوبی ایجاد شده که یکی از این تحولات ایجاد جاده دسترسی به نوار مرزی در شرق کشور است.

وی به بازدید سال گذشته نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان و هیات همراه از مرزهای خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: نماینده ویژه رئیس جمهور با طرف مقابل مذاکرات زیادی داشته است که باعث شد بازارچه مرزی استان مجدد راه‌اندازی شود.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه چهارشنبه شب وارد بیرجند شد و امروز به همراه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی از پایانه مرزی یزدان در شهرستان زیرکوه نیز بازدید کرد.

این بازدید با هدف بررسی شرایط موجود و ارائه راهکارهای لازم برای توسعه مبادلات مرزی استان از طریق بازارچه مرزی یزدان انجام شد.

در این بازدید بر ضرورت پیگیری‌ها در ۲ سطح استانی و ملی تاکید و مقرر شد وزارت امور خارجه در جهت پیگیری امور اقداماتی را در دستور کار قرار دهد.

حضور در نشست کمیسیون توسعه صادرات، مدیریت واردات، تزانزیت، حمل و نقل، گمرک و امور مرز اتاق بازرگانی بیرجند و نشست شورای مدیریت روابط خارجه استان از دیگر برنامه‌های سفر معاون وزیر امور خارجه به خراسان جنوبی است.

انتهای پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =